Kozmetik Kimyasalları
Kozmetik Aktifleri
Zirai İlaç Emülgatörleri
Deterjan Boya Kimyasalları
Kozmetik Kimyasalları

ADIINCI NAMEİŞLEVİ
ARLYPON TTPEG/PPG-120/10 Trimethylolpropane Trioleate (and) Laureth-2 (EU + CTFA)Yüzey aktif formülasyonlarını kıvamlaştırmada oldukça etkin olan, sıvı yapıda olduğu için kullanımı kolay bir üründür. Özellikle kıvamlaştırması zor olan düşük eter sülfat içerikli veya hiç eter sülfat içermeyen yüzey aktif karışımlarında da kullanıma çok uygundur.
ARLYPON FLauryl alcohol with approx.2,5 mol ethylene oxideViskozite artırıcı yapısıyla kozmetik yüzey aktif ürün olarak şampuan, duş jeli ve banyo köpüğünde kullanılır.
CEGESOFT C 24Ethylhexyl PalmitateKozmetik uygulamalarında medium spreading emollient olarak kullanılmaktadır.
CEGESOFT HF 62Hydrogenated Vegetable OilCEGESOFT HF 62 emülsiyonların reolojik özelliklerini düzenler.
CEGESOFT VPOlus oil and hydogenated vegetable oil and Candelilla ceraWax halinde bir yağlandırıcı kullanılmak istenen emulsiyonlarda, renkli kozmetiklerde ve sticklerde kullanılır
CEGESOFT PFOPassiflora incarnata seed oilDoğal pasiflora yağıdır. Ağır bir yağlandırıcı olarak birçok kozmetik emulsiyonlarda tercih edilir.
CEGESOFT PS 6C16-C18 Triglycerides / Olus Oil Yavaş yayılan yağlandırıcı olarak kullanılmaktadır. Cilt üzerinde uzun süreli bir yumuşaklık hissi sağlar.
CETIOL 767PEG 6 Caprylic/Capric GlycerideCetiol 767, sürfaktan temizleyici müstahzarlar içinde tercihen bir lipid katman arttırıcı olarak uygun olan hidrofilik bir yağdır.
CETIOL 8682-Ethyl hexyl palmitate/-stearate / Ethylhexyl StearateOrta Molekül ağırlığına sahip bir yağlandırıcı olan bu ürün, geniş yayılma alanına sahip olması sebebiyle, kozmetik ve ilaç endüstrisinin çok amaçlı cilt ürünlerinde örneğin az yağlı emülsiyonlarda ve cilt yağlarında kullanılabilir.
CETIOL 4 ALLDipropylheptylcarbonateOrta emilime sahip yağlandırıcılardan sentetik ve ekonomik bir yağlandırıcıdır.
CETIOL AHexyl LaurateW / O için hızlı yayılan, pH değeri orta olan suya dayanıklı bir yağdır.
CETIOL BDibutyl AdipateCilt bakım uygulamaları için hızlı emilime sahip bir emolienttir. Özellikle kristal UV filtrelerinin çözülmesinde yüksek çözücülük özelliği nedeniyle ve pigment dağıtma özelliğiyle güneş bakım ürünleri için uygundur.
CETIOL ABC12-15 Alkyl BenzoateCetiol AB modern cilt bakım uygulamaları için geleneksel emolienttir. Özellikle kristal UV filtrelerinin çözülmesinde yüksek çözücülük özelliği nedeniyle ve pigment dağıtma özelliğiyle güneş bakım ürünleri için uygundur.
CETIOL C5 Coco-CaprylateCETIOL C 5 kişisel bakım ürünlerinde hızlı yağlandırıcı olarak, özellikle siklometikonlar gibi silikonlara iyi bir alternatif olmaktadır.
CETIOL HEPEG-7 Glyceryl CocoateYüzey aktif içeren temizleme preparatlarında geri yağlandırıcı olarak kullanılır. Aynı zamanda eterik yağ ve aktif maddeler için çözücü olarak da kullanılabilir.
CETIOL J 600Oleyl ErucateUzun süreli nemlilik hissi veren yavaş yağlandırıcıdır.
CETIOL LC Coco-Caprylate/CaprateGeniş yayılma alanına sahip olması sebebiyle kozmetik ve ilaç endüstrisinin
çok amaçlı cilt ürünlerinde örneğin; az yağlı emülsiyonlarda, cilt yağlarında
kullanılabilir.
Geniş yayılma alanına sahip olması sebebiyle kozmetik ve ilaç endüstrisinin çok amaçlı cilt ürünlerinde örneğin; az yağlı emülsiyonlarda, cilt yağlarında kullanılabilir.
CETIOL LDODicapryl Ether (and) Lauryl AlcoholBu ürün çoğunlukla yüzey temizleme preparatlarında yağ tabakası gidermek için kullanılır. çoğunlukla banyo duşları ve şampuanlara katılır. Genellikle % 0,3 ile 1 arasında formülasyonda yer alır, suda çözünmez.
CETIOL MMMryristyl MyristateDeri sıcaklığına yakın bir erime noktasına ve mumsu bir yapıya sahip olan bu madde tüm cilt bakım ürünlerinde kullanılabilir.
CETIOL OEDicaprylyl EtherYüksek yayılma değeri ve cilde çok iyi uyum gösteren yapısı nedeniyle, özellikle kozmetiklerde ve cilt bakım preparatlarında kullanıma uygundur. Kimyasal yapısı hidrolize stabil olan ve geniş bir pH aralığına gereksinim duyulan deodorant, ter giderici, tüy dökücü formülasyonlarda kullanılır. Bununla birlikte emülsiyon bazlı yüz koruma temizleyicilerde olumlu sonuçlar vermektedir.
CETIOL RLFCaprylyl Caprylate/CaprateÖzellikle hassas ciltler için önerilen hızlı emilime sahip bir yağlandırıcıdır.
CETIOL SENSOFTPropylheptyl Caprylate
Tüm kozmetik uygulamalarında çok yönlü yumuşaklık hissi sağlayan hızlı yağlandırıcıdır. Özellikle kristal UV filtrelerinin çözülmesinde yüksek çözücülük özelliği nedeniyle ve pigment dağıtma özelliğiyle güneş bakım ürünleri ve vücut/yüz bakım uygulamaları için uygundur.
CETOL SNCetearyl IsononanoateOrta emilime sahip bir yağlandırıcıdır. Cilt bakım yağlarında , emulsiyonlarında ve farmasötik cilt bakım preparatlarında kullanılır.
CETIOL ULTIMATEUndecane (and) TridecaneBasf paletindeki en hızlı emilime sahip yağlandırıcıdır. Güneş kozmetiğinde , yüz ve vücut bakım kremlerinde ve renkli kozmetikte kullanılır
CETIOL VDecyl Oleate Orta Molekül ağırlığına sahip bir yağlandırıcı olan ürün, geniş yayılma alanına sahip olması sebebiyle kozmetik ve ilaç endüstrisinin çok amaçlı cilt ürünlerinde, örneğin az yağlı emulsiyonlarda ve cilt yağlarında kullanılabilir.
CETIOL CCDicaprylyl CarbonateYüksek yayılma değeri ve cilde çok iyi uyum gösteren yapısı nedeniyle, özellikle kozmetiklerde ve/veya farmakolojik cilt bakım preparatlarında kullanıma uygundur. Çözünme kapasitesinin yüksekliği nedeniyle, UV filtresi & dispersiyon kristaller yapısında, güneş koruma formülasyonlarında kullanılır.Bununla birlikte emülsiyon bazlı yüz koruma temizleyicilerde olumlu sonuçlar vermektedir.
CETIOL PGLHexyldecanol (and) Hexyldecyl Laurate Cilt kozmetiğinde kullanılan,doğal (coconut ve palm kernel) bazlı orta hızda dağılım gösteren yağlandırıcı.
CETIOL SB 45Butyrospermum parkii (shea) butterKozmetik cilt yumuşatıcılığı fonksiyonunun yanı sıra, güneş ışınlarından korunma desteği de sağlar. Bu ürün, kozmetik cilt bakım kremlerinde, sıvı emülsiyonlarda ve güneş yağı ürünlerinde kullanıma uygundur.
CETIOL COCO Ethylhexyl Cocoate (and) Cocos nucifera oil Ethylhexyl cocoate > 80% Cocos nucifera oil : 5-20%Besleyici, koruyucu ve pürüzsüzleştirici. Yaşlanmanın ilk işaretlerini engellemede saç ve cildinize yeni bir parlaklık kazandırır. polonez kadınları hindistan cevizi yağını günlük kullanmalarına bağlı olarak pürüzsüz bir cilt ve güzel saçlarıyla ünlenmişlerdir.
COPHEROL 1250Tocopheryl AcetateCOPHEROL 1250 C cilt bakım ve saç uygulama sonrası ürünlerde kullanılan aktif maddedir.
COSMEDIA DCHydrogenated Dimer Dilinoleyl / Dimethylcarbonate CopolymerCOSMEDIA DC güneş bakım ürünlerinde su geçirmezliğini sağlayan çok fonksiyonlu üründür. Eşsiz duyusal profil yaratmada ve nemliliği arttırmada anahtar bileşendir.
COSMEDIA ACESodium Polyacrylate (and) Dicaprylyl Carbonate (and) Polyglyceryl-3 CaprateEmulsiyonlarda stabiliteyi sağlayanve kıvam veren likit bir polimer dispersiyonudur.
COSMEDIA CTH EPolyquaternium-37 (and) Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate (and) PPG-1 Trideceth-6Tuvalet malzemeleri ve kozmetik endüstrisinde uygulamalar için rheolojik katkı sağlar. Sulu sistemlerde soğuk karıştırmaya izin verir, böylece işlem hızı ve verimliliğini artırır ve üretimdeki enerji maliyetlerini düşürür.
COSMEDIA GEL CCDicaprylyl Carbonate (and) Stearalkonium Hectorite (and) Propylene CarbonateO/W ve W/O emulsiyonlarında kullanılan rheoloji polimeridir.
COSMEDIA TRIPLE CPolyquaternium-37 (and) Dicaprylyl Carbonate (and) Lauryl GlucosideSaç ve cilt kozmetik ürünlerinde kullanılan,yüksek performanslı kıvam artırıcı katyonik polimer.
COSMEDIA SPAcrylic acid homopolymer, sodium saltKişisel bakım emülsiyonlarında kıvam sağlayıcı , emülsifiye edici polimer olarak kullanılır.
COSMEDIA ULTRAGEL 300Polyquaternium-37 Temel fonksiyonu kozmetik ve makyaj endüstrisinde reolojik kontrol katkısı olarak kullanılmasıdır. yüksek derecede transparanlık istenen uygulamalar için uygundur. sulu sistemlerde soğuk karışımla işlem hızını ve verimi arttırarak enerji sarfiyatını azaltmaktadır.
CUTINA FS 45Stearic acid (and) palmitic acid.Nötralize edilip sabunlaştırılması durumunda kozmetik ve farmasötik O/W emülsiyonlalarında emülgatör olarak kullanılabilecek bir yağ asidi karışımıdır.
CUTINA AGSGlycol DistearateŞampuan ve diğer banyo ürünlerinde kullanılan toz yada payet haldeki sedeflendirici, opaklaştırıcıdır. Kozmetik ve ilaç sanayide üretilen kremlerde kıvam artırıcı olarak kullanılabilir.
CUTINA CPCetyl PalmitateKremlerde kıvam artırıcı olarak kullanılan balmumsu bir üründür.
CUTINA E 24 PEG-20 Glyceryl StearateKozmetik ve farmasotik emulsiyonlarında kullanılan macunumsu nonyonik bir emulgatördür.
Cutina EGMS Glycol StearateŞampuan ve diğer banyo ürünlerinde sedeflendirici ve opaklaştırıcı olarak kullanılır.. Kozmetik ve ilaç sanayide üretilen kremlerde kıvam artırıcı olarak kullanılabilir.
CUTINA FS 45Stearic Acid (and) Palmitic AcidO/W emulsiyonlarında emulgatör olarak kullanılan bir yağ asidi karışımıdır.
CUTINA GMS-SEMonoester of Glycerin and Stearic Acid (self-emulsifying)Glyceryl Stearate SE Anyonik bir yapıya sahip olan bu emülsiye edici baz, kozmetik ve farmasötik O/W emülsiyonlarında, cilt ve saç bakımı emülsiyonlarının preparatlarında kullanılır.
CUTINA GMS-VGlyceryl Stearate -BitkiselKozmetik veya ilaç amaçlı O/W tipi emülsiyonlarda, viskozite arttırıcı olarak kullanılır.
CUTINA HR POWDERHydrogenated Castor OilÖzellikle stick tipi ürünler olmak üzere tüm cilt bakım ürünlerinde kullanılabilecek olan balmumsu yapılı bir malzemedir.
CUTINA PESPentaerythrityl DistearateKosmetik O/W formulasyonlarda duyusal etki oluşturulmasında kullanılır.
CUTINA HVGMixture of mono- and diglycerides of the palmitic and stearic acid Kıvam sağlayıcı özelliği sayesinde kozmetik veya ilaç amaçlı O/W tipi emülsiyonlarda, viskozite ajanı olarak kullanılır.
D-PANTHENOLPanthenolSaç ve cilt kozmetiğinde kullnılan nemlendirici bir hammaddedir.
DEHYMULS EDicocoyl Pentaerythrityl Distearyl Citrate (and) Sorbitan Sesquioleate (and) Beeswax (and) Aluminum StearateW/O emulsiyonlarda kullanılan bir emulgatördür.
DEHYMULS LEPEG-30 DipolyhydroxystearateW/O emulsiyonlarda kullanılan bir emulgatördür.
DEHYMULS PGPHPolyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate
Ürün düşük akışkanlığa sahip W/O emülsiyonların hazırlanmasında W/O emülsiyonlayıcısı
olarak kullanılmaktadır. LAMEFORM TGI ve/veya MONOMULS 90-O 18 ile birlikte kullanıldığında,
daha büyük oranlarda yüksek moleküler yağlar, örneğin bitkisel yağlar içeren
W/O kremleri formüle edilebilir.
DEHYMULS SMSSorbitan StearateW/O emulsiyonlarda kullanılan bir emulgatördür.
DEHYQUART C 4046Cetearyl Alcohol (and) Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate (and) Ceteareth-20Bünyesinde bulunan yağ alkolü, emulgatör ,katyonik esterquatlar gibi bileşenler sayesinde saç kremi preparatlarında kullanılır.
DEHYQUART A-CACetrimonium ChlorideDEHYQUART A – CA katyonik karakterinden dolayı, ıslak veya kuru saçta pozitif etkiye sahiptir.Bu özelliğinden dolayı saç kremi kullanımı için uygundur.
DEHYQUART F 75Mixture of conditioning agent and fatty alcoholBünyesinde bulunan yağ alkolü, emulgatör ,katyonik esterquatlar gibi bileşenler sayesinde saç kremi preparatlarında kullanılır.
DEHYQUART GUAR NGuar Hydroxypropyltrimonium ChlorideKatyonik karakterinden dolayı, ıslak ve kuru saçlarda tarama kolaylığı sağlayıcı özelliğe sahiptir. Anyonik yüzey aktif maddeler ile uyumlu olup şampuan ve saç kremlerinde kullanılabilir. Ürün soğuk suda çözülebilir ancak çözeltide bir miktar puslu görüntü oluşur. Bundan dolayı opaklaştırıcı ve sedef içeren formülasyonlarda kullanılması önerilmektedir.
DEHYQUART GUAR HPKatyonik karakterinden dolayı, ıslak ve kuru saçlarda tarama kolaylığı sağlayıcı özelliğe sahiptir. Anyonik yüzey aktif maddeler ile uyumlu olup şampuan ve saç kremlerinde kullanılabilir.
DEHYQUART GUAR TCGuar Hydroxypropyltrimonium Chloride
Katyonik karakterinden dolayı, ıslak ve kuru saçlarda tarama kolaylığı sağlayıcı özelliğe sahiptir. Anyonik yüzey aktif maddeler ile uyumlu olup şampuan ve saç kremlerinde kullanılabilir.
DEHYQUART CC 7 BZPolyquarternium-7DEHYQUART CC 7 BZ, saç ve cilt formülasyonlarında kullanıma uygun anyonik uyumlu bir polimerdir. DEHYQUART CC 7 BZ’nİn saç formülasyonlarındaki ana faydaları, saç üzerinde birikime yol açmadan yumuşaklık sağlaması ve köpük artırıcı özelliğidir. Cilt formülasyonlarında ise DEHYQUART CC 7 BZ, kullanımdan sonra geride kadifemsi, pudralanmış, pürüzsüz bir cilt hissi kalmasını sağlar. Her iki tip formülasyonda da yukarıda sayılan etkileri geride yağlanmışlık hissi bırakmadan sağlar. DEHYQUART CC 7 BZ için önerilen kullanım oranı %2 – 5 aralığıdır.
DEHYQUART H 81 PEG-15 CocopolyamineAnyonik yüzey aktif maddelerle uyumlu katyonik özelliğinden sayesinde şampuanlarda ve yıkama sonrası saç bakım ürünlerinde yumuşatıcı katkı maddesi olarak kullanılır.
DEHYQUART L 80 Dicocoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate (and) Propylene GlycoKatyonik özelliğinden dolayı ıslak ve kuru taramada saç bakım kremlerinde pozitif bir etki sağlar.
EMULGADE FCetearyl Alcohol (and) PEG-40 Castor Oil (and) Sodium Cetearyl SulfateAnyonik yapıda ve kendi kendine emülsiye olan bir bazdır. Viskozite verme özelliğinden dolayı kozmetik ve ilaç Endüstrisinde O/W tipi krem ve losyonların üretiminde kullanılabilir.
EMULGADE NLBSteareth-2 (and) Ceteareth-12 (and) Stearyl Alcohol (and) Ceteareth-20 (and) Distearyl EtherAP/Deo o/w roll-on ve o/w kremlerde kullanıma uygun emülsiyon bazıdır.
EMULGADE PL 68/50Cetearyl Glucoside (and) Cetearyl AlcoholBu ürün kendinden emülsüfiye bazlı olduğundan dolayı kozmetik ve ilaç, yağ / su emülsiyonlarında çok yönlü kullanılır.
EMULGADE SE-PFGlyceryl Stearate (and) Ceteareth-20 (and) Ceteareth-12 (and) Cetearyl Alcohol (and) Cetyl PalmitateKendi kendine emülsiye olan O/W tipi krem veya losyon bazıdır. Kozmetik ve ilaç endüstrisinde kullanılabilir.
EMULGADE CMCetearyl Isononanoate (and) Ceteareth-20 (and) Cetearyl Alcohol (and) Glyceryl Stearate (and) Glycerin (and) Ceteareth-12 (and) Cetyl Palmitate O/W tipi emülsiyonların bir çoğunda soğuk preparat olarak kullanılır.
EMULGADE CPEOlus Oil (and) Glycerin (and) Lauryl Glucoside (and) Polyglyceryl-2-Dipolyhydroxystearate (and) Glyceryl Oleate (and) Dicaprylyl Carbonate Islak mendillerde ve soğuk proses kremlerde kullanılan microemulsiyon yapıda likit krem bazıdır.
EMULGADE ICetearyl Alcohol (and) Ceteareth-20 (and) PEG-40 Castor OilKozmetik O/W emulsiyonları için sağlamlık ve kendinden emülsifiye baz faktörü oluşturur.
EMULGADE 1000 NICetearyl Alcohol (and) Ceteareth-20Noniyonik yapıdaki bu ürün,kendinden emulsifiye baz olarak kozmetik O / W preparatlarında losyonlarda ve kremlerde kullanılır.
EMULGADE SUCROSucrose Polystearate (and) Hydrogenated PolyisobuteneEMULGADE SUCRO ılımlı emülsifiye edicidir. Özellikle kadifemsi hissi ve nemlendirme özelliği geliştirilmiştir. Özellikle yüz, vücut, bebek ve güneş bakım ürünleri için adapte edilmiştir.
EMULGADE SUCRO PLUSSucrose Polystearate (and) Cetyl PalmitateOrganik bir emülsifiye edicidir.Özellikle kadifemsi hissi ve nemlendirme özelliği geliştirilmiştir. Özellikle yüz, vücut, bebek ve güneş bakım ürünleri için adapte edilmiştir.
EMULGADE 165Glyceryl Stearate (and) PEG-100 StearateKendi kendine emülsiye olan O/W tipi krem veya losyon bazıdır. Kozmetik ve ilaç endüstrisinde kullanılabilir.
EUMULGIN LPPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol EtherEUMULGIN L O/W tipi noniyonik emülgatör veya solibilizatör olarak parfüm, tonik ve diğer su bazlı kozmetik ürünlerde kullanılabilir.
EUMULGIN LM 23Laureth-23Nonyonik bir O/W emulgatörü olarak kozmetik kremlerde kullanılır.
EUMULGIN O 5Oleth-5Nonyonik bir O/W emulgatörü olarak kozmetik kremlerde kullanılır.
EUMULGIN O 30 SOleth-30Kozmetik preparatlarda kullanılan noniyonik suyu seven bir O/ W emulgatördür.
EUMULGIN 918Sentetik alkol (C 9 - C11) 8 EO Noniyonik yapıya sahiptir ve her türlü genel temizlik ürünlerinde kullanılabilir. Su sertliğinden etkilenmez. Teknik alanda emülgatör olarak kullanılabilir.
EUMULGIN PRISMA Disodium Cetearyl SulfosuccinatO/W emülsiyonlar ve renkli kozmetik için, geniş polarite ve ph alanında çalışan emülsifiye edicidir.
EUMULGIN PRO CLPEG-7 Cocoglycerides (and) PEG-40 Hydrogenated Castor oil (and) Glycerin (and) Glyceryl OleateÇözücü ve nemlendiriciler içeren ıslak mendil solüsyonudur.
EUMULGIN RO 40PEG-40 Castor OilÜrün, iyonik olmayan bir O / W emülgatörü ve / veya çözündürücü olarak kullanılır. Tonikler ve diğer sulu kozmetik preparatlar da çözücü olarak tercih edilir.
EUMULGIN S 2Steareth-2Kozmetik losyon ve kremler için noniyonik bir emulgatördür.
EUMULGIN S 21Steareth-21Kozmetik losyon ve kremler için noniyonik bir emulgatördür.
EUMULGIN SML 20Polysorbate 20Kozmetik ve ilaç Endüstrisinde noniyonik O/W Emülgatörü ve/veya çözücü olarak kullanılır.
EUMULGIN SMO 20Sorbitan monooleate, ethoxylated (20 EO) / Polysorbate 80Ürün, kozmetik ve ilaç Endüstrisinde noniyonik O/W Emülgatörü ve/veya çözücü olarak kullanılır.
EUMULGIN SMS 20Polysorbate 60Noniyonik bir emulgatör olan Eumulgın SMS 20 krem ve merhemlerde hidrofilik bir emulgatör olarak kullanılır.
EUMULGIN HPSCoceth-7 (and) PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether (and) PEG-40 Hydrogenated
Castor Oil
Ürün,çeşitli lipofilik tipteki kişisel bakım uygulamaları için çözücüdür.
EUMULGIN B 1Ceteareth -12 Kozmetik veya ilaç amaçlı O/W tipi kremlerde noniyonik emülgatör olarak kullanılır.
EUMULGIN B 2Ceteareth-20Kozmetik veya ilaç amaçlı O/W tipi kremlerde noniyonik emülgatör olarak kullanılır.
EUMULGIN B 3Ceteareth-30Kozmetik veya ilaç amaçlı O/W tipi kremlerde ve şeffaf jellerde noniyonik emülgatör olarak kullanılır.
EUMULGIN BA 25Beheneth-25O/W tipi kremlerde kullanılan noniyonik bir emulgatördür.
EUMULGIN EO 33PEG-150 DistearateBazı yağlar veya yağ içeren maddeler için çözücü olarak etkinlik gösterir.Bu ürün özellikle saç bakım ürünlerinde kullanılmayan amfoterik ve sabun gibi ürünlerin temel madde olarak kullanıldığı formülasyonlarda kalınlaştırıcı olarak kullanılabilir.
EUMULGIN HPSCoceth-7 (and) PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether (and) PEG-40 Hydrogenated Castor OilYağı seven hammaddelerin kişisel bakım ürünlerinde çözücü olarak kullanılır.
EUMULGIN HRE 40PEG-40 Hydrogenated Castor Oilkozmetik endüstrisinde O/W bazlı emülsiyonlarda, toniklerde ve/veya çözücülerde noniyonik emülgatör olarak kullanılır.
EUMULGIN SGSodium Stearoyl Glutamate Eumulgin SG güçlü bir anyonik O/W emulsifiye edicidir.
EUMULGIN VL 75Noniyonik bir emulgatör olarak kozmetik ürünlerde yaygın kullanılır.
EUTANOL GOctyldodecanolZayıf ,polar ,orta molekül ağırlığına sahip bir yağlandırıcıdır.Orta yayılma alanına sahip olması nedeniyle kozmetik ve ilaç endüstrisinde üniversal amaçlı cilt ürünlerinde ,örneğin az yağlı emulsiyonlarda,cilt yağlarında kullanılabilir.Kimyasal yapısı nedeniyle hidroliz olmaz.Bundan dolayı asidik ve bazik ortamlarda rahatlıkla kullanılabilir.
HYDAGEN C.A.T. Triethyl Citrate Terin kötü kokmasına yol açan enzimlerin aktivitesini kısıtlar. Terlemeye engel olmadığı ve vücudun doğal süreçlerine engel olmadığı için ter kokularıyla savaşmak için güvenli bir aktiftir.Sabun ve alkali deodorant sticklerde kullanımı uygun değildir. 1-5 % konsantrasyonları arasında uygulamalarda yer alır.
IPMIsopropyl MyristateYüksek yayılma değeri nedeniyle, ürün, yağlandırıcılığı düşük emülsiyonlar ve cilt losyonları gibi kozmetik ve farmasötik cilt bakım preparatlarında kullanıma uygundur. Isopropylmyristate 'nin, lipidde çözünen aktif maddeleri çözme kapasitesi iyidir; dermatolojik taşıyıcı (carrier) olarak kullanılabilir.
IPPIsopropyl PalmitateHızlı yayılma değeri nedeniyle, ürün, yağlandırıcılığı düşük emülsiyonlar ve cilt losyonları gibi kozmetik ve farmasötik cilt bakım preparatlarında kullanıma uygundur. ISOPROPYLPALMITATE’ın, lipidde çözünen aktif maddeleri çözme kapasitesi iyidir; dermatolojik taşıyıcı (carrier ing.) olarak kullanılabilir.
LAMEFORM TGIPolyglyceryl-3 DiisostearateKozmetik ve farmasötik emülsiyonlarla birlikte lipofilik sticklerde ve merhemlerde kullanıma uygundur. Ürün, soğuk proseslerde bile W/O emülgatörü olarak kullanılır.
LAMEQUAT LLaurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed CollagenSurfaktan bileşimler için antistatik ve kondisyoner ajandır. Anyonik surfaktanlarla uyumludur. Anyonik surfaktanların dermatolojik özelliklerini geliştirir.
LAMESOFT PO 65Coco Glucoside and Glyceryl OleateLamesoft PO 65 iyi bir geri yağlandırıcı olması sebebiyle deterjanlarda örneğin el yıkama sıvılarında ve kozmetik ürünlerinde örneğin kuru saçlar için şampuanlarda kullanılabilir. Aynı zamanda iyi bir viskozite arttırıcı özelliği olması sebebiyle banyo köpüklerinde ve bebek ürünlerinde kullanılabilir. Formülasyonlarda % 5 oranında kullanıldığında alkilpoliglikozitten gelecek dermatolojik iyileşmeyi sağlar ve bitmiş ürünün yıkama aktif maddesini % 1.7 oranında arttırır. Bundan dolayı formülasyonda kullanılan ana tensid veya yardımcı tensid miktarı düşürülebilir.
LAMESOFT CAREPEG-4 Distearyl Ether (and) Sodium Laureth sulfate (and) Distearyl Ether (and) Dicaprylyl EtherSaç bakım ürünlerinde tarama kolaylığı,parlaklık,koruma ve kırılmayı engelleme amaçlı kullanılan sedeflendirici bakım ajanı
LAMESOFT ODCoco-Caprylate (and) Lauryl Glucoside (and) Glycerin (and) Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate (and) Polyglyceryl-3 DiisostearateDoğal kaynaklı ve microemulsiyon yapısı ile vücut şampuanlarında yüksek nemlendirici olarak kullanılır.
LAMESOFT TM BENZOpaklaştırıcıSaç ve cilt için yumuşatma etkisine sahip yüksek performanslı bir wax dispersiyonudur. Şampuanlar, shower jeller, sıvı sabunlar ve yüz yıkama formülasyonları gibi ekstra bakım gerektiren ürünlerde yumuşatıcı katkı maddesi olarak tavsiye edilir. Ek olarak LAMESOFT TM Benz, yüzey aktif içeren ürünleri opaklaştırır ve kremsi bir görünüş kazandırır. Ürün kolay bir şekilde soğuk proseslerde kullanılır.
LANETTE 14Myristyl alcohol, n-Tetra decanol Kıvam sağlayıcı özelliği nedeniyle, ürün genellikle, kozmetik ve farmasötik O/W emülsiyonlarında viskozite ayarlamada kullanılır.
LANETTE 16Cetyl alcohol, n-Hexadecanol Ürün, kıvamlaştırıcı bir mamul olup, kozmetik ve ilaç endüstrisi O/W tipi emülsiyonlarında viskozite ayarlayıcı olarak kullanılır.
LANETTE 18Stearyl alcohol, n-Octadecanol Kıvam sağlayıcı özellikleri nedeniyle, ürün genellikle, kozmetik ve farmasötik O/W emülsiyonları için viskozite ayarlamasında kullanılır.
LANETTE 22
LANETTE SXCetearyl Alcohol (and) Sodium Lauryl Sulfate (and) Sodium Cetearyl Sulfate LANETTE SX, anyonik yapıdadır. viskozite arttırıcı özelliği ile birlikte kendiliğinden emülsiye olan, ilaç ve kozmetik endüstrisinde krem veya losyon imalatında kullanılır.
LANETTE DCetyl stearyl alcoholLANETTE D , kıvam sağlayıcı özelliği sayesinde kozmetik O/W tipi emülsiyonlarında viskozite ayarlayıcı olarak kullanılır.
LANETTE ESodium Cetearyl Sulfate O/W tipi emülsiyonlarında emülgatör amaçlı kullanılır.
LANETTE NCetearyl Alcohol (and) Sodium Cetearyl SulfateAnyonik krem bazı olarak O/W krem ve losyonlarında kullanılır.
LANETTE O Cetyl stearyl alcoholÜrün, ilaç ve kozmetik endüstrisinin O/W tipi emülsiyonlarında viskozite ayarlayıcı olarak kullanılır.
LUVIGEL EMCaprylic/Capric Triglycerid (and) Sodium Acrylates CopolymerKozmetik formüllerinde kıvam artırıcı olarak kullanılmaktadır.
LUVIFLEX SOFTAcrylates CopolymerSaç şekillendirici köpükler için köpük oluşturucu ajan
LUVIGEL FITAcrylates/C10-30 Alkyl Methacrylate CopolymerSaçta iyi tutuşa sahip berrak şekillendirici jeller için yüksek performanslı bir kıvam artırıcıdır.
LUVIGEL STAR ATPolyurethane-39Ph'a duyarsız noniyonik elektrolit töleranslı, poliüretan bazlı bir birleştirici bir rheoloji polimeridir. Saç ,cilt ve güneş ürünlerinde kullanılır.
LUVIMER 100 PAcrylates CopolymerGüçlü ve uzun süreli etkili akrilik terpolimer ürünü
LUVIMER 30 Acrylates CopolymerGüçlü ve uzun süreli etkili akrilik terpolimer ürünü
LUVIQUAT EXCELLENCEPolyquaternium-16Saç kozmetiği için quarternize edilmiş copolymerdir.
Luviquat FC 370 Polyquaternium-16Saç kozmetiği için quarternize edilmiş copolymerdir.
Luviquat FC 550 Polyquaternium-16Saç kozmetiği için quarternize edilmiş copolymerdir.
Luviquat HM 552 Polyquaternium-16Saç kozmetiği için quarternize edilmiş copolymerdir.
Luviquat Hold AT Polyquaternium-46Saç kozmetiği için quarternize edilmiş copolymerdir.
Luviquat PQ 11 AT 1 Polyquaternium-11Saç kozmetiği için quarternize edilmiş copolymerdir.
Luviquat Supreme AT 1 Polyquaternium-68Saç kozmetiği için quarternize edilmiş copolymerdir.
Luviquat UltraCare AT 1 Polyquaternium-44Saç kozmetiği için quarternize edilmiş copolymerdir.
Luviset CAN VA/Crotonates/Vinyl Neodecanoate CopolymerSaç şekillendiriciler için anyonik film oluşturucu polimer
Luviset Clear E VP/Methacrylamide/Vinyl Imidazole CopolymerSaç kozmetiği için film oluşturucu ajan
Luviset One Acrylates/Methacrylamide CopolymerSaç şekillendirici jel, krem ve waxlar için polimer
Luviskol K30 PowderPVPKozmetik uygulamaları için pvp
Luviskol K30 Solu.. PVPKozmetik uygulamaları için pvp
Luviskol K85 CQ soln. PVPKozmetik uygulamaları için pvp
Luviskol K90 Powder PVPKozmetik uygulamaları için pvp
Luviskol K90 soln.20 PVPKozmetik uygulamaları için pvp
Luviskol Plus PolyvinylcaprolactamSaç şekillendiricilerde noniyonik film oluşturucu ajan
Luviskol VA37E VP/VA Copolymer (and) Alcohol denatÖzellikle aerosol spreylerde saç sabitleyici olarak kullanılan polimerik film oluşturucu ajan
Luviskol VA37I VP/VA Copolymer (and) IsopropanolÖzellikle aerosol spreylerde saç sabitleyici olarak kullanılan polimerik film oluşturucu ajan
Luviskol VA64 Powder VP/VA CopolymerÖzellikle pompalı spreylerde saç sabitleyicisi olarak kullanılan polimerik film oluşturucu madde, sıvı ürünler, muslar ve jeller
Luviskol VA64W solu.VP/VA CopolymerÖzellikle pompalı spreylerde saç sabitleyicisi olarak kullanılan polimerik film oluşturucu madde, sıvı ürünler, muslar ve jeller
Luviskol VA73E VP/VA Copolymer (and) Alcohol denat.Özellikle pompalı spreylerde saç sabitleyicisi olarak kullanılan polimerik film oluşturucu madde, sıvı ürünler, muslar ve jeller
Luvitol EHO Cetearyl EthylhexanoateKozmetik ürünlerde yağ bileşeni
Luvitol Lite Hydrogenated PolyisobuteneKozmetik ürünlerde hafif yağ bileşeni
MONOMULS 90 018Glyceryl OleateÜrün, kozmetik W / O emülsiyonlarının üretimi için noniyonik emülgatör ve koemülsiyonlaştırıcı olarak kullanılır
MYRITOL 312Caprylic/Capric TriglycerideOrta yayılma hızı sebebiyle kozmetik ve ilaç endüstrisinde O/W veya W/O tipi emülsiyonlarda ve vücut yağlarında yağlandırıcı olarak kullanılır.
MYRITOL 318Caprylic/capric acid triglyceride Orta yayılma hızı sebebiyle kozmetik ve ilaç endüstrisinde O/W veya W/O tipi emülsiyonlarda ve vücut yağlarında yağlandırıcı olarak kullanılır.
MYRITOL 331CocoglyceridesMYRITOL 331’in iyi emülsiyonlayabilme ve orta yayılma değerleri, onun modern cilt bakım konseptlerinde yaygın olarak kullanılmasını sağlar. Yüksek polaritesi ve kristal UV filtrelerini sıra dışı çözündürme kapasitesi nedeniyle, MYRITOL 331, güneş bakım emülsiyonlarında tercihen kullanılmaktadır.
PLANTACARE 810Caprylyl/Capryl Glucoside Mükemmel çözünürlülüğü, kararlılığı, yüzey ve arayüzey aktiviteleri ile noniyonik bir sürfaktandır.
PLANTACARE 818 UPCoco GlucosidePLANTACARE 818 UP, mükemmel dermatolojik özellikleri ile köpük hacmini dengeli bir şekilde birleştiren noniyonik bir yüzey aktif maddedir. Bu nedenle, kozmetik yüzey aktif temizleme preparatlarında ana yüzey aktif madde ya da yardımcı yüzey aktif madde olarak kullanıma uygundur.
PLANTACARE 1200Lauryl Glucoside PLANTACARE 1200 UP, iyi dermatolojik uyuma sahip ve viskoziteyi arttırıcı etkileri olan noniyonik bir yüzey aktif maddedir. Bu nedenle, kozmetik preparatlarında katkı maddesi ya da yardımcı yüzey aktif madde olarak kullanıma uygundur.
PLANTACARE 2000 UPDecyl Glucoside PLANTACARE 2000 UP, iyi dermatolojik uyuma sahip ve viskoziteyi arttırıcı etkileri olan noniyonik bir yüzey aktif maddedir. Bu nedenle, kozmetik yüzey aktif temizleme preparatlarında katkı maddesi ya da yardımcı yüzey aktif madde olarak kullanıma uygundur.
PLANTAPON 611Sodium Laureth Sulfate (and) Cocamidopropyl Betaine (and) Coco-GlucosidePLANTAPON 611 C, konsantre bir yüzey aktif baz olarak, cilt ve saç için kozmetik temizleme preparatlarındaki kullanıma uygundur. Kolayca seyreltilebilen ürüne, amaca uygun değişik aktif maddelerin ilavesi ile istenen formülasyona ulaşılır.
PLANTAPON AFMIPA-Laureth Sulfate (and) Laureth-3 (and) Laureth-7 CitrateYüksek fraksiyonlardaki kozmetik yağların ve / veya yağ bileşiklerinin iyi çözülme kapasitesi nedeniyle, ürün banyo ve duş yağlarının yanı sıra su içermeyen vücut temizleme müstahzarlarının hazırlanması için uygundur.Lipid tabakası arttırıcı özelliklere sahiptir.
PLANTAPON LC 7 Laureth-7 CitratePlantapon LC 7 mükemmel dermatolojik ve aktif bakım profilli anyonik sitrik asit türevidir. vücut jelleir, şampuanlar, yüz temizleme ve bebek temizlik ürünleri gibi temizlik ürünlerine eklenmekte ve saç ve cilt bakım ürünlerine nemlendirme ve bakım özelliği katmaktadır. 100% lük bir aktiftir su içermez dolayısıyla banyo ve duş yağları gibi susuz formüllerde kullanılabilir.
PLANTAPON ACG- HCSodium Cocoyl GlutamateDengeli surfaktan özelliklerinden dolayı Plantapon ACG HC tercihen bir yardımcı yüzey aktiftir.
PLANTAPON ACG-LCSodium Cocoyl GlutamateDengeli yüzey aktif özelliği nedeniyle Plantapon ACG LC, tercihen yumuşak yüzeyaktif maddedir.
PLANTAPON LGCSodium Lauryl Glucosideoxyacetate (and) Lauryl GlucosidePLANTAPON LGC SORB, iyi köpük yapıcı özelliğe ve üstün dermatolojik uyuma sahip, anyonik bir APG Carboxylate’dır. Noniyonik yapılı Lauryl Glucoside’in yumuşaklığını korurken, köpük kapasitesini ve duyumsal profilini geliştirir. Şampuan formüllerine eklendiğinde saç yumuşaklığı sağlar ve kolay tarama özelliğini artırır. PLANTAPON LGC SORB, hassas ciltlere uyumlu şampuan, duş jeli, yüz temizleyici ve banyo köpüğü formülasyonlarında yüzey aktif madde olarak önerilir.
PLANTAPON PSCCoco-Glucoside (and) Disodium Lauryl Sulfosuccinate (and) GlycerinKozmetik kullanım için hafif bir yüzey aktif madde karışımıdır. EO içermez ve Alkyl Sülfat içermez, bu nedenle alternatif şampuanlar, duşlar ve banyoların formülasyonu için uygundur.
PLANTAPON SUSDisodium Lauryl SulfosuccinateÖnemli ölçüde emülsifiye edici, ıslatıcı özelliklere ve iyi bir köpüğe sahip oldukça etkili bir yüzey aktiftir.
PLANTAPON SFSodium Cocoamphoacetate (and) Glycerin (and) Lauryl Glucoside (and) Sodium Cocoyl Glutamate
(and) Sodium Lauryl Glucose Carboxylate
Plantapon SF kozmetik kullanım iççin surfaktan karışımıdır. EO-free ve Alkyl Sulfate free özellikleri nedeniyle alternatif şampuan, duş ve banyo ürünleri için uygundur.
PLANTAPON WW 1000MIPA-Laureth Sulfate (and) Laureth-4 (and) Cocamide DEAYüksek fraksiyonlardaki kozmetik yağların ve / veya yağ bileşiklerinin iyi çözülme kapasitesi nedeniyle, ürün yağlı köpük ve lipid katman arttırıcı özelliklere sahip temizleme müstahzarlarının hazırlanmasında kullanım için uygundur.
PLANTASİL 4 VPEG-40 Hydrogenated Castor Oil (and) PEG-7 Glyceryl Cocoate (and) PEG/PPG-120/10 Trimethylolpropane Trioleate (and) GlycerinÇeşitli surfactanlarla uyumlu tarama kolaylığı sağlayan polimerdir.
PLANTASIL MICRODicaprylyl Ether (and) Decyl Glucoside (and) Glyceryl OleateSaç bakım ürünlerinde,EO ve silikon free konseptine uygun,parlaklık ve tarama kolaylığı sağlayıcı özel bakım ajanı
PLANTAQUAT NCCetearyl Alcohol (and) Lecithin (and) Sodium Cetearyl Sulfate (and) Vegetable Oil [PCPC]Ekolojik saç kremi bazıdır.
PLURACARE E 400PEG 8
RHEOCARE C PLUSCarbomerKozmetik jel ve kremlerde kıvam artırıcı yada jelleştirici olarak kullanılır.
RHEOCARE HSP-1180Polyacrylamidomethylpropane Sulfonic AcidKoruyucu içermeyen, soğuk prosese uygun, anyonik polimer
RHEOARE TTAAcrylates CopolymerSu bazlı kozmetik ürünlerde,soğuk prosese uygun,anyonik ve noniyonik yüzey aktiflerle uyumlu,askıda tutma ve stabilize etme özelliği olan,yopun kıvam verici ajan.
Salcare SC 30 Polyquaternium-6Tarama kolaylığı sağlayıcı polimer
Salcare SC 60 Acrylamidopropyltrimonium Chloride/Acrylamide CopolymerTarama kolaylığı sağlayıcı polimer
Salcare SC 80 UP Steareth-10 Allyl Ether / Acrylates CopolymerRheoloji ajanı
Salcare SC 91 Sodium Acrylates Copolymer (and) Mineral Oil (and) PPG-1 Trideceth-6Rheoloji ajanı
Salcare SC 92 Polyquaternium-32 (and) Paraffinum Liquidum (and) PPG-1 Trideceth-6Rheoloji ajanı
Salcare SC 95Polyquaternium-37 (and) Mineral Oil (and) PPG-1 Trideceth-6Rheoloji ajanı
Salcare SC 96 Polyquaternium-37 (and) Propylene Glycol Dicaprylate/ Dicaprate (and) PPG-1 Trideceth-6Rheoloji ajanı
SULFOPON 1216 GSodium C 12-16 Fatty Alcohol SulfateSULFOPON 1216 G “fluidized bed granulation” teknolojisi ile üretilir ve sonuç olarak toz çamaşır deterjanlarına, tuvalet temizleme bloklarına ve katı ya da toz yapıya sahip temizlik formülasyonlarına kolaylıkla katılabilen akıcılığa sahip, katı, granül yapıda FAS elde edilir. SULFOPON 1216 G sadece ev temizlik ürünlerinde değil aynı zamanda endüstriyel amaçlı temizlik formülasyonlarında da kullanıma uygundur.
TEXAPON ALS BENZAmmonium lauryl sulfate Doğal yağ alkolünün sülfonasyonu ile elde edilen TEXAPON ALS-IS amonyak ile nötralize edilmiştir. Cilt iritasyonu sodyum tuzuna göre daha azdır. Kozmetikte, şampuan, duş jeli ve diğer bakım ürünlerinde ana yüzey aktif madde olarak kullanılır.Organik sertifikalıdır.
TEXAPON ALS ISAmmonium lauryl sulfate Doğal yağ alkolünün sülfonasyonu ile elde edilen TEXAPON ALS-IS amonyak ile nötralize edilmiştir. Cilt iritasyonu sodyum tuzuna göre daha azdır. Kozmetikte, şampuan, duş jeli ve diğer bakım ürünlerinde ana yüzey aktif madde olarak kullanılır.
TEXAPON K 12 GSodium Lauryl SulfateBu ürün yapısındaki yüksek aktif madde ve düşük miktardaki inorganik tuz içeriğiyle ve unsülfate yağ alkolü ile diş macunlarında,emülsiyonlarda ve krem şampuanlarda kullanım alanı bulmaktadır.
TEXAPON K 12 P Sodium Lauryl SulfateBu ürün yapısındaki yüksek aktif madde ve düşük miktardaki inorganik tuz içeriğiyle ve unsülfate yağ alkolü ile diş macunlarında,emülsiyonlarda ve krem şampuanlarda kullanım alanı bulmaktadır.
TEXAPON N 28-200Sodyum lauril eter sülfat+2 EO (%28)Doğal yağ alkolünün etoksilayonu ve bunu takiben sülfonasyonu ile elde edilen TEXAPON N 28 deterjan veya şampuanlarda cilt ile uyumlu bir yüzey aktif maddedir ve tuz ilavesi ile viskoziteyi arttırır. Çok iyi köpük özelliğine sahip olmasından dolayı temizlik ürünlerinde kalite ve yıkama performansını arttırıcı, kozmetikte şampuan ve diğer bakım ürünlerinde de ana hammadde olarak kullanılır.
TEXAPON N SB 3 ISDisodium Laureth SulfosuccinateTEXAPON SB 3 IS, sahip olduğu dengelenmiş yüzey aktif özelliği ve dermatolojik uyumu sayesinde kişisel hijyen ve bebek bakım ürünleri gibi kişisel bakım ürünlerinde uygulama alanı bulur.
TEXAPON ASV 50Mixture of special fatty alcohol ether sulfates Doğal yağ alkolünün sülfatlanması ile elde edilen TEXAPON ASV, alkil eter sülfat karışımıdır. Cilt tahrişi çok azdır bu sebeple özellikle kozmetikte, bebe şampuanı gibi hassas ürünlerin imalatında ana yüzey aktif madde olarak kullanılır.
TEXAPON K 14 S Spez 70%Sodium Myreth SulfateÜrün yerli orijinli yağ alkollerinin etoksilasyonu ve sulfonasyonu ile üretilmektedir. Dengelenmiş surfaktan özellikleri ve iyi dermatolojik uyumu ılımlı temizleme ürünleri için en uygun seçenek olmasını sağlamaktadır Ör. bebek ve çocuk şampuanları, banyo köpüğü ve kişisel hijyen ürünleri.
TEXAPON K 30Sodyum lauril sülfat (%30)Doğal yağ alkollerinin sülfonasyonu sonucu elde edilir.Deterjan ve köpük özelliklerinden dolayı yüzey aktif olarak temizleyicilerde, bulaşık deterjanlarında ve çamaşır deterjanlarında kullanılabilir. Ürün koruyucu içermemektedir fakat TEXAPON LS 35’in kullanıldığı bitmiş ürünlere mutlaka koruyucu eklenmelidir.
TEXAPON N 70Sodyum lauril eter sülfat+2 EO (%70)Üstün köpük karakteristiğinden ve tuzla kolayca kıvamlaştırılalabileceğinden dolayı şampuan, duş jeli, banyo köpüğü gibi kozmetik temizleyici preparatlarda da yüzey aktif olarak kullanılabilir.
TEXAPON NSO ISSodium Laureth SulfateŞampuanlar, duş jelleri ve köpük banyoları gibi kozmetik temizlik müstahzarları için temel bir yüzey aktif
TEXAPON T 42TEA-Lauryl SulfateTexapon T 42 iyi köpürme özellikleri sayesinde kozmetik için temel sürfaktan olarak uygundur,temizleme müstahzarlarının yanı sıra cam temizleyiciler gibi temizlik maddelerinde kullanılabilir.
TEXAPON V 95 GSodyum lauril sülfat (%95-99) -GranülDoğal, doygunlaştırılmış, primer yağ alkol bazında bir alkil sülfat olup, köpürme özelliği ve temizleme performansı oldukça iyidir.Uygulama alanları arasında diş macunları, emülsiyon ve krem şampuanlar tercih edilenlerdir.
Tinogard Q Tris (Tetramethylhydroxypiperidinol) Citrate (and) Water (and) EthanolBoya stabilizatörü
Tinogard TL Benzotriazolyl Dodecyl p-CresolBoya stabilizatörü
Tinogard TT Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl HydroxyhydrocinnamateAntioksidan
Tinogard TT DD Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl HydroxyhydrocinnamateAntioksidan
Tinosorb M Methylene Bis-benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (nano),2,2'-methylenebis(6-(2H-benzotriazol-2-yl)-4-(1,1,3,3-tetramethylbutyl)phenol) ,D-Glucopyranose, oligomers, decyl octyl glycosides,D-Glucopyranose, oligomeric, C10-16-alkyl glycosidesGeniş spektrumlu UV filtre
Tinosorb S Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl TriazineGeniş spektrumlu UV filtre
Tinosorb S Aqua Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine (and) Polymethyl MethacrylateGeniş spektrumlu UV filtre
Tinovis ADE Sodium Acrylates Copolymer (and) Hydrogenated Polydecene (and) PPG-1 Trideceth-6Rheoloji polimeri
Tinovis CD Dimethylacrylamide/Ethyltrimonium Chloride Methacrylate Copolymer (and) Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate (and) PPG- Trideceth-6 (and) C10-C11 IsoparaffinRheoloji ajanı
Ultrahold Strong Acrylates/t-Butylacrylamide CopolymerAlkol ve su bazlı saç şekillendiriciler için akrilik kopolimer
Uvinul A Plus B Ethylhexyl Methoxycinnamate (and) Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl BenzoateGeniş spektrumlu UV filtre
Uvinul A Plus Granular Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl BenzoateUVA I ve UVA II ışınlarına karşı koruma filtresi
Uvinul Easy MIXKarışım bir UV filtredir.
Uvinul MC 80Ethylhexyl MethoxycinnamateUVB ışınlarına karşı korumalı filtredir.
Uvinul MS 40 Benzophenone-4Geniş spektrumlu UV filtre
Uvinul N 539 T OctocryleneUVB ışınlarına karşı korumalı filtredir.
Uvinul T 150 tris(2-ethylhexyl)-4,4',4''-(1,3,5-triazine-2,4,6-triyltriimino)tribenzoateUVB ışınlarına karşı korumalı filtredir.
VITAMIN E ACETATE CARETocopheryl AcetateSaç ve cilt kozmetiğinde kullanılan bir antioksidandır. Hücreleri serbest radikallere karşı korur ve vücut yağlarının peroksidasyonunu önler.
Z-COTE HP1 Zinc Oxide (and) TriethoxycaprylylsilaneYağda çözünen çinko oksit (nano ), geniş spektrumlu UV koruma sağlar.
Z-COTE Zinc OxideSuda çözünen çinko oksit ( nano),geniş spektrumlu UV koruma sağlar.

Kozmetik Aktifleri

ADIINCI NAMEİŞLEVİ 
ACTIWHITE (LS 9808)Sinerjitik kompleksAsya odaklı cilt parlaklaştırıcı ajan. Pazarın en iyi kriter markası ile karşılaştırılabilir klinik etkinlik. In vivo uygulanmış yaşlanma lekeleri karşıtı etkinlik.
LIPOFRUCTYL ARGAN (LS 9779)Organik Argan yağıCilt yumuşaklığı. Nemlendirme. Tırnak bakımı.
AFFINISPHEREAqua (and) Butylene Glycol (and) Xanthan Gum (and) Sodium Stearate (and) Atelocollagen (and) Zinc Gluconate (and) Sodium Hyaluronate (and) Sodium Chloride
AH-CARE (L- 65) Amföterik Hidroksi BileşimlerAzaltılmış batma hissi ve irritasyonla soyma. Nemlendirme. İnce çizgilerde gözle görülür azalma ve cilt parlaklığını arttırma.
AH-CARE G-60Aqua (and) Glycolic Acid (and) Arginine
ALMONDERMIN AFAqua (and) Linum Usitatissimum Seed Extract (and) Xanthan Gum (and) Althaea Officinalis Root Extract (and) Prunus Amygdalus Dulcis Fruit Extract
AMC Advanced Moisture Complex NPHigroskopik moleküller/ıslatıcı ajanlar bileşimiSu bağlama özellikleri ile yoğun nemlendirici kompleks. Cilt bariyerini güçlendirir. Hyaluronik asitten daha üstün kısa ve uzun dönemli nemlendirme (in vivo çalışma).
ANASELNSYL LS 9322 Mannitol (and) Ammonium Glycyrrhizate (and) Caffeine (and) Zinc Gluconate (and) Aesculus Hippocastanum Seed Extract
ARGANYL(LIPOFRUCTYL ARGAN LS 9779)Argan yaprak polifenolleriAnti-MMP in vitro. Anti-kollajenaz in vitro. Cilt sıkılığını geliştirir.
ARGANYL LS 9781Water (and) Glycerin (and) Argania Spinosa Leaf Extract
ARGANYL PW LS 9830Argania Spinosa Leaf Extract (and) Maltodextrin
ARGASSENTİALWater (and) Glycerin (and) Lauryl Glucoside (and) Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate (and) Argania Spinosa Fruit Extract (and) Sorbitol (and) Dicaprylyl Ether
ARGATENSYL (LS 9735)Argan meyve proteinleriHızlı sıkılaştırma etkisi. Uzun dönem kırışıklık karşıtı etki. Cilt yüzeyinde gözle görülür gelişme.
ARGATENSYL PW BIO LS 9902Argania Spinosa Kernel Extract (and) Sodium Cocoyl Glutamate
ASEBIOLSinerjistik kompleks, Cilt kusuru ve yağlı görünümünü gözle görülür şekilde azalttığı klinik olarak kanıtlanmıştır. 5a-redüktaz inhibisyonu.
ASEBIOL LS 9853Water (and) Pyridoxine HCl (and) Niacinamide (and) Glycerin (and) Panthenol (and) Hydrolyzed Yeast Protein (and) Threonine (and) Allantoin (and) Biotin
BETA-HYDROXIDE ACSDAcacia polysaccharides (Akasya) ve salisilik asit bileşimi , Salicylic Acid (and) Acacia Senegal GumSoyma etkisi. Gözenek büyüklüğünü gözle görülür şekilde azaltır. Optimal rahatlığı sağlayacak şekilde yağlılık hissinin genel hissedilebilir gelişimi (klinik olarak kanıtlanmıştır).
BETAPURPeumus boldus (Boldo) yaprak özütü , Water (and) Butylene Glycol (and) Peumus Boldus Leaf Extract (and) Pentylene Glycol (and) Xanthan Gumb-defensin sentezini in vitro olarak aktive ederek cildin bakteriyel florasını dengeler ve düzenler. Yağlı cilt görünümünü ve gözenek çapını gözle görülür şekilde azaltır. Çiçek bozuğu cilt kusurlarını gözle görülür şekilde azaltır (klinik test).
BIOPHYTEX(LS 9832)Fito-bileşim, Water (and) Butylene Glycol (and) Panthenol (and) Escin (and) Glycerin (and) Ruscus Aculeatus Root Extract (and) Ammonium Glycyrrhizate (and) Centella Asiatica Leaf Extract (and) Hydrolyzed Yeast Protein (and) Calendula Officinalis Flower ExtractCilt tonunun yeknesaklığını sağlamak için mikro dolaşımı arttırır. Lokal yatıştırma. Kızarıklık karşıtı- göz altı morlukları karşıtı uygulama yararı
CASHMİLAN SPB LS 9864Aqua (and) Hydrolyzed Keratin
COLLALİFT 18Glycerin (and) Water (and) Khaya Senegalensis Bark Extract (and) Maltodextrin
COLLREPAIR DG BC 10036Water (and) Niacinamide (and) Glycerin (and) Caprylyl Glycol (and) Xanthan Gum (and) Salvia Miltiorrhiza Leaf Extract
CYLASPHERE RETİNOLAqua (and) Butylene Glycol (and) Retinol (and) Pentylene Glycol (and) Carbomer (and) Glycine Soja Oil (and) Tocopherol (and) Acacia Senegal (and) Propylene Glycol (and) Alginate
CYTOVECOR FERULICAqua (and) Butylene Glycol (and) Lecithin (and) Ferulic Acid (and) Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Soy Protein (and) Hydroxyethylcellulose
COLLGUARDDavilla rugosa yaprak özütüCilt kollajen ağını korur ve stimüle eder in vitro. Glikasyon karşıtı - MMP karşıtı - Serbest radikal karşıtı in vitro. Yeni fonksiyonel kollajen sentezini arttırır in vitro.
DANSOLY Hydrolyzed Adansonia Digitata Extract
DELINERMısır özütü, Water (and) Butylene Glycol (and) Pentylene Glycol (and) Zea Mays (Corn) Kernel Extract (and) Xanthan GumHücre üremesi ve göçü üzerinde aktivasyon in vitro. Dermal ve epidermal dokuların yenilenmesi. Kırışıklık derinliğinin ve cilt yoğunluğunun gözle görülür şekilde azaldığı klinik olarak kanıtlanmıştır.
DERMAGENIST PWMaltodextrin (and) Origanum Majorana Leaf Extract
DERMAWHITE WFWater (and) Tartaric Acid (and) Disodium EDTA (and) Sodium Sulfite (and) Sodium Metabisulfite (and) Glycerin (and) Butylene Glycol (and) Saxifraga Sarmentosa Extract (and) Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract (and) Psidium Guajava (Guava) Fruit Extract
DERMICAN Sentetik tetrapeptitDermis yapısı üzerinde lumikan ve kollajen sentezinin stimüle edilmesi için hedef etki in vitro. Cilt matriksinin genel yenilenmesi. Cilt kalınlığı ve sıkılığında gelişme klinik olarak kanıtlanmıştır.
DERMICAN PW LS 9838Mannitol (and) Acetyl Tetrapeptide-9
DERMICAN SPB LS 9837Glycerin (and) Water (and) Acetyl Tetrapeptide-9
DN-AGETanımlanmış izleyici ile mum ağacı yaprak özütüGenel cilt yenilenmesinin korunumu. Doğal DNA onarım sisteminin desteklenmesi in vitro. Işık yaşlılığının gözle görülür şekilde önlendiği klinik olarak kanıtlanmıştır.
DN-AGE LS 9547Water (and) Glycerin (and) Cassia Alata Leaf Extract
DN-AGE PW LS 9827Cassia Alata Leaf Extract (and) Maltodextrin
D-STRIACüce palmiye özütü , Butylene Glycol (and) Pentylene Glycol (and) Alcohol (and) Serenoa Serrulata Fruit ExtractÇizgili kas hücrelerinin gerilimini azaltır in vitro. Elastin ve kollajen sentezini stimule eder in vitro. Esneme izlerinin görünümünü gözle görülür şekilde azaltttığı klinik olarak kanıtlanmıştır.
DULCEMIN PW BIO LS 9903Prunus Amygdalus Dulcis Protein
ELESTAB HP 100 Hexamidine diisethionateKepekte anlamlı azalma. Kafa derisi kaşınması ve saçın yeniden yağlanmasını azaltır. Uygulama sonrası gözle görülür devam etkisi.,
ELESTANManilkara multinervis yaprak özütüCilt matriksi ağının Elastin ve Kollajenin stimüle edilmesi ve korunması in vitro. Glikasyon karşıtı aktivite in vitro. Gözle görülür cilt gerginleştirici etki.
ELESTAN LS 9933Glycerin (and) Manilkara Multinervis Leaf Extract (and) Water
ELESTAN PW LS 9879Manilkara Multinervis Leaf Extract (and) Maltodextrin
EPERULINEEperua falcata (Wallaba) kabuk özütü , Maltodextrin (and) Eperua Falcata Bark ExtractÖzgün hedef: yaşlılık enflamasyonu. Yaşlılığa bağlı kornik mikro-enflamasyona karşı savaşır. Cilt sıkılığı ve elastikliğinin gelişimi üzerinde gözle görülür etki.
EPIGENIST LS 10003Voandzeia subterranea seed extract (and) Maltodextrin
FIRMIDERM LS 9120Terminalia Catappa Leaf Extract (and) Sambucus Nigra Flower Extract (and) PVP (and) Tannic Acid
FLAVAGRUMPEG-6 Isostearate (and) Hesperitine Laurate
GENEROL RKolza tohumu fitosterolleriSu bağlama özellikleri ile yoğun nemlendirici bileşikler. Cilt bariyerini kuvvetlendirir. Hyaluronik asitten daha üstün kısa ve uzun dönem nemlendirme (in vivo çalışma).
HIBISCIN HPAAqua (and) Hibiscus Esculentus Seed Extract
HIPISCIN LPAHydrolyzed Hibiscus Esculentus Extract
HYALUFIX GLAlpinia galanga (Havlucan) özütüYüksek molekül ağırlıklı hyaluronik asit sentezinin aktivatörüdür. Kırışıklık doldurma etkisi. Nasogenian katlantıda gözle görülür azalma klinik olarak kanıtlanmıştır.
HYALURONIC FILLING SPHERESDehidrate hyaluronik asit mikro kapsülleriDerin kırışıklıkları düzleştirir. Uzun dönem hidrasyon.
HYALUROSMOOTHCassia angustifolia (Sinameki) tohumu polisakkaritiHyaluronik aside (türevlerine) bitkisel alternatiftir. Cilt nemlendirme (referans olarak sodyum hyaluronat ile karşılaştırılmıştır). Cildin yumuşaklık ve pürüzsüzlüğünü geliştirir. Cilt parlaklığını geliştirir (klinik olarak kanıtlanmıştır).
HYALUROSMOOTH LS 8998Water (and) Cassia Angustifolia Seed Polysaccharide
HYALUROSMOOTH LS 8997Cassia Angustifolia Seed Polysaccharide
INHIPASEWater (and) Butylene Glycol (and) Pentylene Glycol (and) Pueraria Lobata Root Extract
IRWINOL LS 9890Octyldodecanol (and) Irvingia Gabonensis Kernel Butter (and) Hydrogenated Coco-Glycerides
LINEFACTORHibiscus abelmochus (amber çiçeği) tohum özütüFGF-2 yi korur in vitro. Kollajen ve GAG sentezini stimüle eder. Makromolekül sentezini (GAG, kollajen) stimüle ederek dermisi yeniden yoğunlaştırır in vitro. Cilt yapısı ve esnekliğinde görünür kırışıklık derinliğinde gözle görülür klinik olarak kanıtlanmış azalma (kaz ayağı bölgesi).
LİPODERMOL LS 9884Octyldodecanol (and) Lecithin (and) Arachidyl Propionate (and) Retinyl Palmitate (and) Tocopherol (and) Ethyl Linolenate (and) Ethyl Linoleate (and) Ethyl Oleate
X-PRESSIN CCarica papaya (Kavun ağacı) lateksinden izole edilmiş stabilize proteazCilt güzelliğini tazeler. Cildin genç görünümünü yeniler. Gözle görülür şekilde cildi pürüzsüzleştirdiği, yumuşattığı ve parlaklaştırdığı klinik olarak kanıtlanmıştır.
LIPOFRUCTYL MO LS 9305Moringa Oleifera Seed Oil
LITCHIDERM (LS 9704)Lychee özütüSerbest radikal avcısı. Nemlendirici. Ten renginde gelişme.
LOX-AGEWater (and) Butylene Glycol (and) Peucedanum Graveolens Extract (and) Pentylene Glycol (and) Xanthan Gum
LYS'LASTINE VAnethum graveolens (dereotu) özütüLOXL sentezini stimüle eder in vitro. Elastin fonksiyonelliğini yeniler in vitro. Cilt esnekliğini yeniden aktive ettiği, yüz konturunu yeniden şekillendirdiği ve ifade çizgilerini düzleştirdiği klinik olarak kanıtlanmıştır.
LYS,SUN BC 10006Water (and) Hamamelis Virginiana Leaf Extract (and) Pentylene Glycol (and) Xanthan Gum (and) Caprylyl Glycol
MARINE FILLING SPHERESAtelokollajen ve denizel kondroitin sülfattan yapılmış dehidrate mikrokapsüllerKırışıklıkları doldurur. Uzun dönem hidrasyon.
MARIPONICS PSRAlg ve maya özütüCilt kirliliğine karşı koruma ve önlem. Hava kirliliği etkilerini regüle eder. Cilt pürüzsüzleştirme etkisi (kırışıklık ve gözenek), cilt durum ve görünümünü geliştirdiği klinik olarak kanıtlanmıştır.
MAT-XS CLINICALSentetik sarkozin5a-redüktaz tip 1 ekspresyonunu inhibe eder in vitro. Skualen üretimini azaltır in vitro. Sadece 4 haftada yağlı cilt görünümünü azaltır.
MICROPATCH CAFEİNEAAqua (and) Salicylic Acid (and) Caffeine (and) Butylene Glycol (and) Propylene Glycol Alginate (and) Acacia Senegal
MICROPATCH SERINEAAqua (and) Butylene Glycol (and) Pentylene Glycol (and) Algin (and) Acacia Senegal (and) Serine
MELHYDRAN Bal özütüNMF-benzeri etkinlik in vitro. Nemlendirme. Cilt mikrorölyef görünümünü geliştirir ve cilt sertliğini azaltır.
MYOXINOLHidrolize Hibiscus esculentus (bamya) proteinleriAntioksidan. İfade çizgilerini pürüzsüzleştirir. Kırışıklık karşıtı etkinlik klinik olarak kanıtlanmıştır.
NEUROBIOXAchillea millefolium (civanperçemi) özütüCilt yüzeyi yenilenmesinde glikolik asitle kıyaslanabilir sonuçlarla üçlü etki. In vitro epidermal yenilenmeyi hızlandırır. Epidermal kalınlığı arttırır. Gözle görülür şekilde, kırışıklık görünümünü, gözenek çapını azalttığı ve cildi yumuşattığı klinik olarak kanıtlanmıştır.
OSMOGELINEKırmızı denizyosunu özütüİnvolucrin sentezi için cilt bariyerini destekler in vitro. Cildi korur: anti MMP - antioksidan in vitro. Uygulanmış faydalar: 3 gün içerisinde cildi gözle görülür şekilde nemlendirir ve cilt yüzeyini pürüzsüzleştirir.
OLIGOLIN BC 10028Hydrolyzed Linseed Extract
PATCH2OWater (and) Glycerin (and) Glyceryl Polyacrylate (and) Trehalose (and) Urea (and) Serine (and) Pentylene Glycol (and) Algin (and) Caprylyl Glycol (and) Sodium Hyaluronate (and) Pullulan (and) Disodium Phosphate (and) Potassium Phosphate
PERLAURA Water (and) Polygonum Bistorta Root Extract (and) Hexylene Glycol (and) Caprylyl Glycol (and) Xanthan Gum
PHYTOKINEBiyoteknoloji ile modifiye edilmiş soya özütüHücre yenileme mekanizmalarını düzenler. ECM bileşenlerinin sentezini aktive eder: Kollajen ve GAG in vitro. Yeniden yapılandırma, rejenere etme ve sıkılaştırma etkisi.
PHYTOLIGHT BGBitkisel kompleksTirosinaz aktivitesinin güçlü inhibitörüdür (in vitro). Asya odaklı cilt parlatıcı ajanıdır.
PHYTOSOOTHE LS 9766Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols (and) Cetearyl Alcohol
PILISOFTGymnema sylvestre (Gurmar) yaprağı özütüKıl uzaklaştırma uygulamalarında uzatılmış ve geliştirilmiş gözle görülür etkili çözümler. In vitro kıl uzama azaltıcı: uygulanabilir faydalar. Geliştirilmiş estetik ve daha kolay tıraş.
PROTEASYL PW PSE LS 8951Pisum Sativum (Pea) Extract (and) Cyclodextrin
PROTEASYL TP POE LS 9818Water (and) Glycerin (and) Pisum Sativum (Pea) Extract
PROTEASYL Bezelye polipeptitleriKollajen, GAG ve elastin sentezinin in vitro stimülasyonu. Elastaz karşıtı in vitro. Cilt esnekliği ve sıkılığının gelişmesi (klinik uygulama).
PURICAREMoringa oleifera (Moringa) proteinleriÇevresel strese karşı saç koruması. Kirliliğe karşı uygulamalı etkinlik. Yağlı saçlar için «yağ karşıtı» etki.
PURISOFTMoringa oleifera (Moringa) proteinleriKirlilik karşıtı. Klinik olarak kanıtlanmış: Cilt arındırıcı - Temizlik geliştirici. Cilt rengini geliştirir ve sağlıklı parlaklık sağlar.
PURISOFT POE LS 9727Water (and) Glycerin (and) Moringa Oleifera Seed Extract
PURISOFT POE LS 9726Water (and) Glycerin (and) Moringa Oleifera Seed Extract
PURISOFT PW LS 9836Moringa Oleifera Seed Extract (and) Dextrin
QUICKLIFTWater (and) Butylene Glycol (and) Pentylene Glycol (and) Sodium Bicarbonate (and) Xanthan Gum Crosspolymer (and) Hydroxyethylcellulose
RADIANSKIN PW LS 9918Hydroxyphenoxy Propionic Acid
RELIPIDIUMBiyoteknoloji ile modifiye maya özütüLipidlerin içten sentezini stimüle eder (in vitro). Kütanöz bariyeri destekler ve onarır. In vivo gözle görülür yeniden lipidleme etkisi - Uzun dönemli nemlendirme.
SANICAPYLDoğal kompleksSaç güzelliği görünümü ve güçlendirici hissi. Kafa derisi yağlılığını azaltma. Kepek azaltmada pazar kriter markasıyla kıyaslanabilir klinik etkinlik.
SEBARYL FL LS 9088Aqua (and) Niacinamide (and) Faex (and) Aesculus Hippocastanum (and) Ammonium Glycyrrhizate (and) Panthenol (and) Propylene Glycol (and) Zinc Gluconate (and) Caffeine (and) Biotin (EU)SEBARYL® FL LS 9088, güçlü cilt yağı düzenleyici etki sağlayan bir biyoteknolojik ve botanik komplekstir. Yağlı cilt ve saçlar için hazırlanan bakım ürünlerinde kullanılmak üzere tavsiye edilir.
SHADOWNYLWater (and) Fucus Vesiculosus Extract (and) Hexylene Glycol (and) Caprylyl Glycol (and) Xanthan Gum
SKINASENSYL PW LS 9852Mannitol (and) Sodium Citrate (and) Acetyl Tetrapeptide- 15
SKINASENSYL LS 9749Water (and) Glycerin (and) Coco-Glucoside (and) Acetyl Tetrapeptide-15
SLIM-EXCESSKırmızı denizyosunu hidrozilatından sulfo-carrabioseZayıflamada yeni biyolojik hedefler: poliaminleri bloke etmek için spermin ve spermidin.
Lipogenesisi inhibe etme - Lipoliz ve adiposit farklılaşmasını aktive eder in vitro. Klinik olarak kanıtlanmış: gözle görülür zayıflama etkisi.
SMARTVECTOR UV-CEAqua (and) Butylene Glycol (and) Pentylene Glycol (and) Caprylic/Capric Triglyceride (and) Tocopherol (and) Ascorbyl Tetraisopalmitate (and) Carbomer (and) DNA
SPECI'MEN BC10001Glycerin (and) Water (and) Hydrolyzed Adansonia Digitata Extract
SPHINGOCERYL VEG LS 9948Octyldodecanol (and) Hydrogenated Coco-Glycerides (and) Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Extract
SPHINGOSOME MOISTAqua (and) Sodium Lactate (and) Sodium PCA (and) Mannitol (and) Lecithin (and) Sodium Cocoyl Glutamate
SQISANDRYLSchisandra chinensis (Şizandra=hayat meyvesi) meyve özütüDEJ ye üzst düzey odaklanma: Kollajen-17 ve ladinin-1 sentezinin stimüle edilmesinde DEJ stabilitesi desteğine yardımcı olur in vitro. dermis ve epidermis arasındaki dinamik kohezyonu güçlendiririr ex vivo. klinik olarak kanıtlanmış cilt esenkliği, elastikliği ve sıkılığında artış.
SVELTONYL LS 8989Butylene Glycol (and) Lespedeza Capitata Extract (and) Ulva Lactuca Extract (and) Combretum Micranthum Extract (and) Ammonium Glycyrrhizate (and) Disodium Succinate (and) Niacinamide (and) Threonine (EU)SVENTONYL® LS 8989 , bölgesel zayıflama ürünlerinde, antiselülit karışımlarında kullanımı tavsiye edilen botanik ve sentetik bir karışımdır.
SVELTINE Aqua (and) Butylene Glycol (and) Carnitine (and) Pentylene Glycol (and) Lecithin (and) Caffeine (and) Carbomer (and) Salicylic Acid (and) Atelocollagen (and) Centella Asiatica Extract (and) Esculin (and) Sodium Chondroitin Sulfate
SVELTINE STMaltodextrin (and) Lythrum Salicaria Extract
SYMBIOCELLLestrum latifolium yaprak özütühassas ciltler için kozmetik bileşen. In vitro dendritik hücreleri regule eder. Cilt konforunu yeniler. Kızarıklık karşıtı etkinlik.
SYNIORAGESentetik tetrapeptitEpidermal kohezyonun in vitro gelişimi. Cilt sıkılığı ve esnekliği. Üst aralıklarda iyileştirilmiş cilt yapısı.
TRICHOGEN VEGFito-sentetik kompleksSaç yenileme prosedürlerine genel alternatif (klinik olarak kanıtlanmış).
ULTRA FILLING SPHERESEthylhexyl Palmitate (and) Trihydroxystearin (and) Sodium Hyaluronate (and) Glucomannan
TRICHOLASTYLHint bitkisi kökenli fito-kompleksSaç derisi için yaşlanma karşıtı konsept. Saç gençliğinin korunması. Saç kalınlığının arttırılması.
VEGESERYL HGPYüksek molekül ağırlıklı soya proteiniKırışıklık karşıtı / cilt sıkılaştırıcı etki. Yumuşatıcı ve pürüzsüzleştirici. Cilt esenkliği ve doldunluğunu arttırır.
VITACELL POWDER LS 7979Mannitol (and) Yeast Extract
VIT-A-LIKE SPB LS 9793Water (and) Vigna Aconitifolia Seed Extract (and) Sodium Cocoyl Glutamate
VIT-A-LIKE PW LS 9898Vigna Aconitifolia Seed Extract (and) Maltodextrin
ACTIWHITE PW LS 9860Maltodextrin (and) Sucrose Dilaurate (and) Sodium Cocoyl Glutamate (and) Pisum Sativum (Pea) Extract

Zirai İlaç Emülgatörleri

ADIINCI NAMEİŞLEVİ
AGNIQUE ABS 65 C4 Anyonik yüzey aktif madde ve solvent karışımıAnyonik bir emülgatör olan Agnique ABS 65 C4 nonionik emülgatörlerden Agnique CSO 20, Agnique NP 15 veya Agnique NP 10 P ile kombine edilerek bazı organikfosforlular, anilidli herbisidler ve sentetik piretroidlerde kullanılır.
AGNIQUE BL 1281Anyonik- noniyonik emülgatör karışımıTek başına yada Agnique CSO 20 , Agnique TSP 16 veya Agnique BL 1594 ile kombine edilerek xylol’de çözünen birçok etken maddenin emülsiye edilmesinde başarı ile kullanılır.
AGNIQUE BL 1594Noniyonik emülgatör karışımıOrganik fosfor bazlı insektisidlerin formülasyonlarında, Agnique BL 1787 ve Agnique BL 1281 ile birlikte kombine edilerek kullanılır.
AGNIQUE BL 1787Anyonik- Noniyonik emülgatör karışımıAgnique CSO 20 ve Agnique BL 1594 ile kombinasyonları herbisidlerde (isooctylester ve trifluralin) ve organik fosforlularda emülsiye edici olarak kullanılır.
AGNIQUE CSO-20Yağ bazlı poliglikol eterNoniyonik yapıdaki Agnique CSO 20’nin, Agnique BL 1787 veya Agnique BL 1281 ile kombinasyonları organik fosforlu insektisidlerde, phenoxy bileşikler, anilin ve anilidli herbisidlerde ve bazı akarisidlerde WHO’ya uygun emülsiyon stabilitesi verir.
AGNIQUE CSO-35Yağ bazlı poliglikol eterNoniyonik yapıdaki Agnique CSO 35 F’nin, Agnique BL 1787 veya Agnique BL 1281 ile kombinasyonları organik fosforlu insektisidlerde, phenoxy bileşikler, anilin ve anilidli herbisidlerde ve bazı akarisidlerde WHO’ya uygun emülsiyon stabilitesi verir. Kolza ve kanola yağı emülsiyonlarında bir yardımcı emülgatörle birlikte sağlam emülsiyonlar oluşturabilmektedir.
AGNIQUE ESO 81-GEpoksidize bitkisel yağAdjuvan olarak film tabakası oluşturur ve yüzey gerilimini düşürür.
AGNIQUE SLS 90 PSodiumdodecylsulphateMükemmel bir ıslatıcı ve disperse edici ajandır
PLURONIC PE 10500Alkyl phenol ethoxylate and propoxylateMükemmel bir emülsifiye edicidir.

Deterjan Boya Kimyasalları

colour index numberAdı Renk ÖzelliğiÜrünün Kullanım özellikleri
CI 59040AL-FLO GREENFlorasan Etkili BoyaNötr ve alkali pHa sahip her türlü temizlik preparatları, şampuanlar ve sabunların renklendirilmesinde kullanılır.
CI 45170AL-FLO REDFlorasan Etkili Pembe BoyaGenel amaçlı temizleyiciler ve katyonik yumuşatıcılarda pembe ve kırmızı renk elde etmek amacıyla kullanılır. Yumuşatıcılarda kullanıldığında beyaz çamaşırlarda renk dönmesine yol açabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Anyonik yüzey aktif madde içeren formülasyonlarda test edilmelidir.
CI 61585 BLUE AB 80Nötr ve Asidik Ortama Dayanıklı Mavi BoyaCilt ile sadece çok kısa süre teması olan kozmetik ürünlerde kullanılmasına izin verilmektedir.
CI 42051 BLUE BPAlkali ve Asidik Ortama Dayanıklı Mavi BoyaDeriye sürekli teması sınırlı tutulan maddeler kapsamında olup her türlü temizlik preparatında ve çamaşır yumuşatıcılarında kullanılabilmektedir.
CI 74160BLUE SJ 40 LAlkali ve Asidik Ortama Dayanıklı Mavi BoyaHer türlü kozmetik ve temizlik ürününde kullanımına izin verilmektedir.
CI 61585BLUE 585Nötr ve Asidik Ortama Dayanıklı Mavi BoyaHer türlü temizlik ürününde kullanılır.
CI 42090BLUE KD Nötr ve Asidik Ortama Dayanıklı Mavi BoyaHer türlü kozmetik ve temizlik ürününde kullanımına izin (Regulations In The European Union AnnexIV-Part1) verilmektedir.
CI 74180BLUE OP Alkali ve Asidik Ortama Dayanıklı Optik Özellikli Mavi BoyaDeriye sürekli teması sınırlı tutulan maddeler kapsamında (Regulations In The European Union Annex IV-Part1)olup her türlü temizlik preparatında ve çamaşır yumuşatıcılarında kullanılabilmektedir.
CI 42051BLUE PBNötr ve Asidik Ortama Dayanıklı Mavi BoyaHer türlü temizlik ve kozmetik ürününde kullanılır.
CI 74160BLUE SJ Alkali ve Asidik Ortama Dayanıklı Mavi BoyaHer türlü kozmetik ve temizlik ürününde kullanımına izin verilmektedir.
CI 74160BLUE SJ-PAlkali ve Asidik Ortama Dayanıklı Mavi BoyaHer türlü kozmetik ve temizlik ürününde kullanımına izin verilmektedir.
CI 20285BROWN TKKahverengi BoyaHer türlü temizlik ürününde kullanılır.
CI 44025GREEN 2000Yeşil BoyaNötr ve asidik pHa sahip her türlü temizlik preparatları ve özellikle sıvı bulaşık deterjanı renklendirilmesinde kullanılır.
CI 74260GREEN SJAlkali ve Asidik Ortama Dayanıklı Yeşil BoyaGöz damlası, rimel veya rimel temizleyici gibi direkt gözle (Regulations In The European Union Annex IV-Part1) temas eden ürünler hariç, her türlü kozmetik ürünü ve deterjanda renklendirici olarak kullanılır.
45350-42090-59040GREEN FL 228 TRFlorasan Etkili BoyaNötr ve alkali pHa sahip her türlü temizlik preparatları, şampuanlar ve sabunların renklendirilmesinde kullanılır.
CI Acid Blue 9-Acid Yellow 23/ GREEN MİXYeşil BoyaHer çeşit kozmetik ve temizlik ürünlerinde kullanılır.
CI 74260GREEN SJ-PAlkali ve Asidik Ortama Dayanıklı Yeşil BoyaGöz damlası, rimel veya rimel temizleyici gibi direkt gözle (Regulations In The European Union Annex IV-Part1) temas eden ürünler hariç, her türlü kozmetik ürünü ve deterjanda renklendirici olarak kullanılır.
CI 15985ORANGE 9850Turuncu BoyaNötr ve asidik pHa sahip her türlü temizlik preparatları, şampuanlar ve sabunların renklendirilmesinde kullanılır.
CI 16185RED 1850Kırmızı BoyaNötr ve asidik pHa sahip her türlü temizlik preparatları, şampuanlar ve sabunların renklendirilmesinde kullanılır.
CI 14700RED 4700Kırmızı BoyaHer türlü temizlik ve kozmetik ürününde kullanılır.
CI 16035RED 6035Kırmızı BoyaHer türlü temizlik ve kozmetik ürününde kullanılır.
CI 14720RED 7200Kırmızı BoyaNötr ve asidik pHa sahip her türlü temizlik preparatları, şampuanlar ve sabunların renklendirilmesinde kullanılır.
CI 12370RED BPAlkali ve Asidik Ortama Dayanıklı Kırmızı BoyaDeri ile kısa süreli kontakta bulunan kozmetik ürünlerinde,(Regulations In The European Union AnnexIV-Part1) temizlik ürünlerinde ve sabunda renklendirici olarak kullanılır.
CI 45100RED 45100 LPembe BoyaHer türlü temizlik preparatları, şampuanlar ve sabunların renklerdirilmesinde kullanılır
CI 16255RED OABKırmızı BoyaNötr ve asidik pHa sahip her türlü temizlik preparatları, şampuanlar ve sabunların renklendirilmesinde kullanılır.
CI 28440VIOLET CHMor BoyaKatyonik ürünler dışında her türlü temizlik ürününde kullanılır.
VIOLET LMMenekşe Renkli BoyaSabun, deterjan ve her türlü temizlik preparatları ile özellikle çamaşır yumuşatıcısı renklendirilmesinde kullanılır.
CI 77891WHITE DK-P Beyaz BoyaHer türlü temizlik ürününde kullanılır.
CI 47005YELLOW HRP Sarı BoyaHer türlü temizlik ve kozmetik ürününde kullanılır.
CI 19140YELLOW OYKSarı BoyaHer tür kozmetik ve temizlik ürününde kullanımına izin verilmektedir.
CI 19155YELLOW PKS Sarı BoyaKlorlu ortama dayanıklıdır.
CI 11680YELLOW SJAlkali ve Asidik Ortama Dayanıklı Sarı BoyaYumuşak dokuya teması sınırlanan Boyar maddeler kapsamında (Regulations In The European Union AnnexIV-Part1) olup buna uygun kozmetik preparatları ve her türlü temizleme maddesinde kullanımına izin verilmektedir.
CI 21108YELLOW SJ-PAlkali ve Asidik Ortama Dayanıklı Sarı BoyaDeri ile kısa süreli kontakta bulunan kozmetik ürünlerinde, (Regulations In The European Union AnnexIV-Part1) temizlik ürünlerinde ve sabunlarda renklendirici olarak kullanılır.