ADIINCI NAMEİŞLEVİ
ARLYPON TTPEG/PPG-120/10 Trimethylolpropane Trioleate (and) Laureth-2 (EU + CTFA)Yüzey aktif formülasyonlarını kıvamlaştırmada oldukça etkin olan, sıvı yapıda olduğu için kullanımı kolay bir üründür. Özellikle kıvamlaştırması zor olan düşük eter sülfat içerikli veya hiç eter sülfat içermeyen yüzey aktif karışımlarında da kullanıma çok uygundur.
ARLYPON FLauryl alcohol with approx.2,5 mol ethylene oxideViskozite artırıcı yapısıyla kozmetik yüzey aktif ürün olarak şampuan, duş jeli ve banyo köpüğünde kullanılır.
CEGESOFT C 24Ethylhexyl PalmitateKozmetik uygulamalarında medium spreading emollient olarak kullanılmaktadır.
CEGESOFT HF 62Hydrogenated Vegetable OilCEGESOFT HF 62 emülsiyonların reolojik özelliklerini düzenler.
CEGESOFT VPOlus oil and hydogenated vegetable oil and Candelilla ceraWax halinde bir yağlandırıcı kullanılmak istenen emulsiyonlarda, renkli kozmetiklerde ve sticklerde kullanılır
CEGESOFT PFOPassiflora incarnata seed oilDoğal pasiflora yağıdır. Ağır bir yağlandırıcı olarak birçok kozmetik emulsiyonlarda tercih edilir.
CEGESOFT PS 6C16-C18 Triglycerides / Olus Oil Yavaş yayılan yağlandırıcı olarak kullanılmaktadır. Cilt üzerinde uzun süreli bir yumuşaklık hissi sağlar.
CETIOL 767PEG 6 Caprylic/Capric GlycerideCetiol 767, sürfaktan temizleyici müstahzarlar içinde tercihen bir lipid katman arttırıcı olarak uygun olan hidrofilik bir yağdır.
CETIOL 8682-Ethyl hexyl palmitate/-stearate / Ethylhexyl StearateOrta Molekül ağırlığına sahip bir yağlandırıcı olan bu ürün, geniş yayılma alanına sahip olması sebebiyle, kozmetik ve ilaç endüstrisinin çok amaçlı cilt ürünlerinde örneğin az yağlı emülsiyonlarda ve cilt yağlarında kullanılabilir.
CETIOL 4 ALLDipropylheptylcarbonateOrta emilime sahip yağlandırıcılardan sentetik ve ekonomik bir yağlandırıcıdır.
CETIOL AHexyl LaurateW / O için hızlı yayılan, pH değeri orta olan suya dayanıklı bir yağdır.
CETIOL BDibutyl AdipateCilt bakım uygulamaları için hızlı emilime sahip bir emolienttir. Özellikle kristal UV filtrelerinin çözülmesinde yüksek çözücülük özelliği nedeniyle ve pigment dağıtma özelliğiyle güneş bakım ürünleri için uygundur.
CETIOL ABC12-15 Alkyl BenzoateCetiol AB modern cilt bakım uygulamaları için geleneksel emolienttir. Özellikle kristal UV filtrelerinin çözülmesinde yüksek çözücülük özelliği nedeniyle ve pigment dağıtma özelliğiyle güneş bakım ürünleri için uygundur.
CETIOL C5 Coco-CaprylateCETIOL C 5 kişisel bakım ürünlerinde hızlı yağlandırıcı olarak, özellikle siklometikonlar gibi silikonlara iyi bir alternatif olmaktadır.
CETIOL HEPEG-7 Glyceryl CocoateYüzey aktif içeren temizleme preparatlarında geri yağlandırıcı olarak kullanılır. Aynı zamanda eterik yağ ve aktif maddeler için çözücü olarak da kullanılabilir.
CETIOL J 600Oleyl ErucateUzun süreli nemlilik hissi veren yavaş yağlandırıcıdır.
CETIOL LC Coco-Caprylate/CaprateGeniş yayılma alanına sahip olması sebebiyle kozmetik ve ilaç endüstrisinin
çok amaçlı cilt ürünlerinde örneğin; az yağlı emülsiyonlarda, cilt yağlarında
kullanılabilir.
Geniş yayılma alanına sahip olması sebebiyle kozmetik ve ilaç endüstrisinin çok amaçlı cilt ürünlerinde örneğin; az yağlı emülsiyonlarda, cilt yağlarında kullanılabilir.
CETIOL LDODicapryl Ether (and) Lauryl AlcoholBu ürün çoğunlukla yüzey temizleme preparatlarında yağ tabakası gidermek için kullanılır. çoğunlukla banyo duşları ve şampuanlara katılır. Genellikle % 0,3 ile 1 arasında formülasyonda yer alır, suda çözünmez.
CETIOL MMMryristyl MyristateDeri sıcaklığına yakın bir erime noktasına ve mumsu bir yapıya sahip olan bu madde tüm cilt bakım ürünlerinde kullanılabilir.
CETIOL OEDicaprylyl EtherYüksek yayılma değeri ve cilde çok iyi uyum gösteren yapısı nedeniyle, özellikle kozmetiklerde ve cilt bakım preparatlarında kullanıma uygundur. Kimyasal yapısı hidrolize stabil olan ve geniş bir pH aralığına gereksinim duyulan deodorant, ter giderici, tüy dökücü formülasyonlarda kullanılır. Bununla birlikte emülsiyon bazlı yüz koruma temizleyicilerde olumlu sonuçlar vermektedir.
CETIOL RLFCaprylyl Caprylate/CaprateÖzellikle hassas ciltler için önerilen hızlı emilime sahip bir yağlandırıcıdır.
CETIOL SENSOFTPropylheptyl Caprylate
Tüm kozmetik uygulamalarında çok yönlü yumuşaklık hissi sağlayan hızlı yağlandırıcıdır. Özellikle kristal UV filtrelerinin çözülmesinde yüksek çözücülük özelliği nedeniyle ve pigment dağıtma özelliğiyle güneş bakım ürünleri ve vücut/yüz bakım uygulamaları için uygundur.
CETOL SNCetearyl IsononanoateOrta emilime sahip bir yağlandırıcıdır. Cilt bakım yağlarında , emulsiyonlarında ve farmasötik cilt bakım preparatlarında kullanılır.
CETIOL ULTIMATEUndecane (and) TridecaneBasf paletindeki en hızlı emilime sahip yağlandırıcıdır. Güneş kozmetiğinde , yüz ve vücut bakım kremlerinde ve renkli kozmetikte kullanılır
CETIOL VDecyl Oleate Orta Molekül ağırlığına sahip bir yağlandırıcı olan ürün, geniş yayılma alanına sahip olması sebebiyle kozmetik ve ilaç endüstrisinin çok amaçlı cilt ürünlerinde, örneğin az yağlı emulsiyonlarda ve cilt yağlarında kullanılabilir.
CETIOL CCDicaprylyl CarbonateYüksek yayılma değeri ve cilde çok iyi uyum gösteren yapısı nedeniyle, özellikle kozmetiklerde ve/veya farmakolojik cilt bakım preparatlarında kullanıma uygundur. Çözünme kapasitesinin yüksekliği nedeniyle, UV filtresi & dispersiyon kristaller yapısında, güneş koruma formülasyonlarında kullanılır.Bununla birlikte emülsiyon bazlı yüz koruma temizleyicilerde olumlu sonuçlar vermektedir.
CETIOL PGLHexyldecanol (and) Hexyldecyl Laurate Cilt kozmetiğinde kullanılan,doğal (coconut ve palm kernel) bazlı orta hızda dağılım gösteren yağlandırıcı.
CETIOL SB 45Butyrospermum parkii (shea) butterKozmetik cilt yumuşatıcılığı fonksiyonunun yanı sıra, güneş ışınlarından korunma desteği de sağlar. Bu ürün, kozmetik cilt bakım kremlerinde, sıvı emülsiyonlarda ve güneş yağı ürünlerinde kullanıma uygundur.
CETIOL COCO Ethylhexyl Cocoate (and) Cocos nucifera oil Ethylhexyl cocoate > 80% Cocos nucifera oil : 5-20%Besleyici, koruyucu ve pürüzsüzleştirici. Yaşlanmanın ilk işaretlerini engellemede saç ve cildinize yeni bir parlaklık kazandırır. polonez kadınları hindistan cevizi yağını günlük kullanmalarına bağlı olarak pürüzsüz bir cilt ve güzel saçlarıyla ünlenmişlerdir.
COPHEROL 1250Tocopheryl AcetateCOPHEROL 1250 C cilt bakım ve saç uygulama sonrası ürünlerde kullanılan aktif maddedir.
COSMEDIA DCHydrogenated Dimer Dilinoleyl / Dimethylcarbonate CopolymerCOSMEDIA DC güneş bakım ürünlerinde su geçirmezliğini sağlayan çok fonksiyonlu üründür. Eşsiz duyusal profil yaratmada ve nemliliği arttırmada anahtar bileşendir.
COSMEDIA ACESodium Polyacrylate (and) Dicaprylyl Carbonate (and) Polyglyceryl-3 CaprateEmulsiyonlarda stabiliteyi sağlayanve kıvam veren likit bir polimer dispersiyonudur.
COSMEDIA CTH EPolyquaternium-37 (and) Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate (and) PPG-1 Trideceth-6Tuvalet malzemeleri ve kozmetik endüstrisinde uygulamalar için rheolojik katkı sağlar. Sulu sistemlerde soğuk karıştırmaya izin verir, böylece işlem hızı ve verimliliğini artırır ve üretimdeki enerji maliyetlerini düşürür.
COSMEDIA GEL CCDicaprylyl Carbonate (and) Stearalkonium Hectorite (and) Propylene CarbonateO/W ve W/O emulsiyonlarında kullanılan rheoloji polimeridir.
COSMEDIA TRIPLE CPolyquaternium-37 (and) Dicaprylyl Carbonate (and) Lauryl GlucosideSaç ve cilt kozmetik ürünlerinde kullanılan,yüksek performanslı kıvam artırıcı katyonik polimer.
COSMEDIA SPAcrylic acid homopolymer, sodium saltKişisel bakım emülsiyonlarında kıvam sağlayıcı , emülsifiye edici polimer olarak kullanılır.
COSMEDIA ULTRAGEL 300Polyquaternium-37 Temel fonksiyonu kozmetik ve makyaj endüstrisinde reolojik kontrol katkısı olarak kullanılmasıdır. yüksek derecede transparanlık istenen uygulamalar için uygundur. sulu sistemlerde soğuk karışımla işlem hızını ve verimi arttırarak enerji sarfiyatını azaltmaktadır.
CUTINA FS 45Stearic acid (and) palmitic acid.Nötralize edilip sabunlaştırılması durumunda kozmetik ve farmasötik O/W emülsiyonlalarında emülgatör olarak kullanılabilecek bir yağ asidi karışımıdır.
CUTINA AGSGlycol DistearateŞampuan ve diğer banyo ürünlerinde kullanılan toz yada payet haldeki sedeflendirici, opaklaştırıcıdır. Kozmetik ve ilaç sanayide üretilen kremlerde kıvam artırıcı olarak kullanılabilir.
CUTINA CPCetyl PalmitateKremlerde kıvam artırıcı olarak kullanılan balmumsu bir üründür.
CUTINA E 24 PEG-20 Glyceryl StearateKozmetik ve farmasotik emulsiyonlarında kullanılan macunumsu nonyonik bir emulgatördür.
Cutina EGMS Glycol StearateŞampuan ve diğer banyo ürünlerinde sedeflendirici ve opaklaştırıcı olarak kullanılır.. Kozmetik ve ilaç sanayide üretilen kremlerde kıvam artırıcı olarak kullanılabilir.
CUTINA FS 45Stearic Acid (and) Palmitic AcidO/W emulsiyonlarında emulgatör olarak kullanılan bir yağ asidi karışımıdır.
CUTINA GMS-SEMonoester of Glycerin and Stearic Acid (self-emulsifying)Glyceryl Stearate SE Anyonik bir yapıya sahip olan bu emülsiye edici baz, kozmetik ve farmasötik O/W emülsiyonlarında, cilt ve saç bakımı emülsiyonlarının preparatlarında kullanılır.
CUTINA GMS-VGlyceryl Stearate -BitkiselKozmetik veya ilaç amaçlı O/W tipi emülsiyonlarda, viskozite arttırıcı olarak kullanılır.
CUTINA HR POWDERHydrogenated Castor OilÖzellikle stick tipi ürünler olmak üzere tüm cilt bakım ürünlerinde kullanılabilecek olan balmumsu yapılı bir malzemedir.
CUTINA PESPentaerythrityl DistearateKosmetik O/W formulasyonlarda duyusal etki oluşturulmasında kullanılır.
CUTINA HVGMixture of mono- and diglycerides of the palmitic and stearic acid Kıvam sağlayıcı özelliği sayesinde kozmetik veya ilaç amaçlı O/W tipi emülsiyonlarda, viskozite ajanı olarak kullanılır.
D-PANTHENOLPanthenolSaç ve cilt kozmetiğinde kullnılan nemlendirici bir hammaddedir.
DEHYMULS EDicocoyl Pentaerythrityl Distearyl Citrate (and) Sorbitan Sesquioleate (and) Beeswax (and) Aluminum StearateW/O emulsiyonlarda kullanılan bir emulgatördür.
DEHYMULS LEPEG-30 DipolyhydroxystearateW/O emulsiyonlarda kullanılan bir emulgatördür.
DEHYMULS PGPHPolyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate
Ürün düşük akışkanlığa sahip W/O emülsiyonların hazırlanmasında W/O emülsiyonlayıcısı
olarak kullanılmaktadır. LAMEFORM TGI ve/veya MONOMULS 90-O 18 ile birlikte kullanıldığında,
daha büyük oranlarda yüksek moleküler yağlar, örneğin bitkisel yağlar içeren
W/O kremleri formüle edilebilir.
DEHYMULS SMSSorbitan StearateW/O emulsiyonlarda kullanılan bir emulgatördür.
DEHYQUART C 4046Cetearyl Alcohol (and) Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate (and) Ceteareth-20Bünyesinde bulunan yağ alkolü, emulgatör ,katyonik esterquatlar gibi bileşenler sayesinde saç kremi preparatlarında kullanılır.
DEHYQUART A-CACetrimonium ChlorideDEHYQUART A – CA katyonik karakterinden dolayı, ıslak veya kuru saçta pozitif etkiye sahiptir.Bu özelliğinden dolayı saç kremi kullanımı için uygundur.
DEHYQUART F 75Mixture of conditioning agent and fatty alcoholBünyesinde bulunan yağ alkolü, emulgatör ,katyonik esterquatlar gibi bileşenler sayesinde saç kremi preparatlarında kullanılır.
DEHYQUART GUAR NGuar Hydroxypropyltrimonium ChlorideKatyonik karakterinden dolayı, ıslak ve kuru saçlarda tarama kolaylığı sağlayıcı özelliğe sahiptir. Anyonik yüzey aktif maddeler ile uyumlu olup şampuan ve saç kremlerinde kullanılabilir. Ürün soğuk suda çözülebilir ancak çözeltide bir miktar puslu görüntü oluşur. Bundan dolayı opaklaştırıcı ve sedef içeren formülasyonlarda kullanılması önerilmektedir.
DEHYQUART GUAR HPKatyonik karakterinden dolayı, ıslak ve kuru saçlarda tarama kolaylığı sağlayıcı özelliğe sahiptir. Anyonik yüzey aktif maddeler ile uyumlu olup şampuan ve saç kremlerinde kullanılabilir.
DEHYQUART GUAR TCGuar Hydroxypropyltrimonium Chloride
Katyonik karakterinden dolayı, ıslak ve kuru saçlarda tarama kolaylığı sağlayıcı özelliğe sahiptir. Anyonik yüzey aktif maddeler ile uyumlu olup şampuan ve saç kremlerinde kullanılabilir.
DEHYQUART CC 7 BZPolyquarternium-7DEHYQUART CC 7 BZ, saç ve cilt formülasyonlarında kullanıma uygun anyonik uyumlu bir polimerdir. DEHYQUART CC 7 BZ’nİn saç formülasyonlarındaki ana faydaları, saç üzerinde birikime yol açmadan yumuşaklık sağlaması ve köpük artırıcı özelliğidir. Cilt formülasyonlarında ise DEHYQUART CC 7 BZ, kullanımdan sonra geride kadifemsi, pudralanmış, pürüzsüz bir cilt hissi kalmasını sağlar. Her iki tip formülasyonda da yukarıda sayılan etkileri geride yağlanmışlık hissi bırakmadan sağlar. DEHYQUART CC 7 BZ için önerilen kullanım oranı %2 – 5 aralığıdır.
DEHYQUART H 81 PEG-15 CocopolyamineAnyonik yüzey aktif maddelerle uyumlu katyonik özelliğinden sayesinde şampuanlarda ve yıkama sonrası saç bakım ürünlerinde yumuşatıcı katkı maddesi olarak kullanılır.
DEHYQUART L 80 Dicocoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate (and) Propylene GlycoKatyonik özelliğinden dolayı ıslak ve kuru taramada saç bakım kremlerinde pozitif bir etki sağlar.
EMULGADE FCetearyl Alcohol (and) PEG-40 Castor Oil (and) Sodium Cetearyl SulfateAnyonik yapıda ve kendi kendine emülsiye olan bir bazdır. Viskozite verme özelliğinden dolayı kozmetik ve ilaç Endüstrisinde O/W tipi krem ve losyonların üretiminde kullanılabilir.
EMULGADE NLBSteareth-2 (and) Ceteareth-12 (and) Stearyl Alcohol (and) Ceteareth-20 (and) Distearyl EtherAP/Deo o/w roll-on ve o/w kremlerde kullanıma uygun emülsiyon bazıdır.
EMULGADE PL 68/50Cetearyl Glucoside (and) Cetearyl AlcoholBu ürün kendinden emülsüfiye bazlı olduğundan dolayı kozmetik ve ilaç, yağ / su emülsiyonlarında çok yönlü kullanılır.
EMULGADE SE-PFGlyceryl Stearate (and) Ceteareth-20 (and) Ceteareth-12 (and) Cetearyl Alcohol (and) Cetyl PalmitateKendi kendine emülsiye olan O/W tipi krem veya losyon bazıdır. Kozmetik ve ilaç endüstrisinde kullanılabilir.
EMULGADE CMCetearyl Isononanoate (and) Ceteareth-20 (and) Cetearyl Alcohol (and) Glyceryl Stearate (and) Glycerin (and) Ceteareth-12 (and) Cetyl Palmitate O/W tipi emülsiyonların bir çoğunda soğuk preparat olarak kullanılır.
EMULGADE CPEOlus Oil (and) Glycerin (and) Lauryl Glucoside (and) Polyglyceryl-2-Dipolyhydroxystearate (and) Glyceryl Oleate (and) Dicaprylyl Carbonate Islak mendillerde ve soğuk proses kremlerde kullanılan microemulsiyon yapıda likit krem bazıdır.
EMULGADE ICetearyl Alcohol (and) Ceteareth-20 (and) PEG-40 Castor OilKozmetik O/W emulsiyonları için sağlamlık ve kendinden emülsifiye baz faktörü oluşturur.
EMULGADE 1000 NICetearyl Alcohol (and) Ceteareth-20Noniyonik yapıdaki bu ürün,kendinden emulsifiye baz olarak kozmetik O / W preparatlarında losyonlarda ve kremlerde kullanılır.
EMULGADE SUCROSucrose Polystearate (and) Hydrogenated PolyisobuteneEMULGADE SUCRO ılımlı emülsifiye edicidir. Özellikle kadifemsi hissi ve nemlendirme özelliği geliştirilmiştir. Özellikle yüz, vücut, bebek ve güneş bakım ürünleri için adapte edilmiştir.
EMULGADE SUCRO PLUSSucrose Polystearate (and) Cetyl PalmitateOrganik bir emülsifiye edicidir.Özellikle kadifemsi hissi ve nemlendirme özelliği geliştirilmiştir. Özellikle yüz, vücut, bebek ve güneş bakım ürünleri için adapte edilmiştir.
EMULGADE 165Glyceryl Stearate (and) PEG-100 StearateKendi kendine emülsiye olan O/W tipi krem veya losyon bazıdır. Kozmetik ve ilaç endüstrisinde kullanılabilir.
EUMULGIN LPPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol EtherEUMULGIN L O/W tipi noniyonik emülgatör veya solibilizatör olarak parfüm, tonik ve diğer su bazlı kozmetik ürünlerde kullanılabilir.
EUMULGIN LM 23Laureth-23Nonyonik bir O/W emulgatörü olarak kozmetik kremlerde kullanılır.
EUMULGIN O 5Oleth-5Nonyonik bir O/W emulgatörü olarak kozmetik kremlerde kullanılır.
EUMULGIN O 30 SOleth-30Kozmetik preparatlarda kullanılan noniyonik suyu seven bir O/ W emulgatördür.
EUMULGIN 918Sentetik alkol (C 9 – C11) 8 EO Noniyonik yapıya sahiptir ve her türlü genel temizlik ürünlerinde kullanılabilir. Su sertliğinden etkilenmez. Teknik alanda emülgatör olarak kullanılabilir.
EUMULGIN PRISMA Disodium Cetearyl SulfosuccinatO/W emülsiyonlar ve renkli kozmetik için, geniş polarite ve ph alanında çalışan emülsifiye edicidir.
EUMULGIN PRO CLPEG-7 Cocoglycerides (and) PEG-40 Hydrogenated Castor oil (and) Glycerin (and) Glyceryl OleateÇözücü ve nemlendiriciler içeren ıslak mendil solüsyonudur.
EUMULGIN RO 40PEG-40 Castor OilÜrün, iyonik olmayan bir O / W emülgatörü ve / veya çözündürücü olarak kullanılır. Tonikler ve diğer sulu kozmetik preparatlar da çözücü olarak tercih edilir.
EUMULGIN S 2Steareth-2Kozmetik losyon ve kremler için noniyonik bir emulgatördür.
EUMULGIN S 21Steareth-21Kozmetik losyon ve kremler için noniyonik bir emulgatördür.
EUMULGIN SML 20Polysorbate 20Kozmetik ve ilaç Endüstrisinde noniyonik O/W Emülgatörü ve/veya çözücü olarak kullanılır.
EUMULGIN SMO 20Sorbitan monooleate, ethoxylated (20 EO) / Polysorbate 80Ürün, kozmetik ve ilaç Endüstrisinde noniyonik O/W Emülgatörü ve/veya çözücü olarak kullanılır.
EUMULGIN SMS 20Polysorbate 60Noniyonik bir emulgatör olan Eumulgın SMS 20 krem ve merhemlerde hidrofilik bir emulgatör olarak kullanılır.
EUMULGIN HPSCoceth-7 (and) PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether (and) PEG-40 Hydrogenated
Castor Oil
Ürün,çeşitli lipofilik tipteki kişisel bakım uygulamaları için çözücüdür.
EUMULGIN B 1Ceteareth -12 Kozmetik veya ilaç amaçlı O/W tipi kremlerde noniyonik emülgatör olarak kullanılır.
EUMULGIN B 2Ceteareth-20Kozmetik veya ilaç amaçlı O/W tipi kremlerde noniyonik emülgatör olarak kullanılır.
EUMULGIN B 3Ceteareth-30Kozmetik veya ilaç amaçlı O/W tipi kremlerde ve şeffaf jellerde noniyonik emülgatör olarak kullanılır.
EUMULGIN BA 25Beheneth-25O/W tipi kremlerde kullanılan noniyonik bir emulgatördür.
EUMULGIN EO 33PEG-150 DistearateBazı yağlar veya yağ içeren maddeler için çözücü olarak etkinlik gösterir.Bu ürün özellikle saç bakım ürünlerinde kullanılmayan amfoterik ve sabun gibi ürünlerin temel madde olarak kullanıldığı formülasyonlarda kalınlaştırıcı olarak kullanılabilir.
EUMULGIN HPSCoceth-7 (and) PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether (and) PEG-40 Hydrogenated Castor OilYağı seven hammaddelerin kişisel bakım ürünlerinde çözücü olarak kullanılır.
EUMULGIN HRE 40PEG-40 Hydrogenated Castor Oilkozmetik endüstrisinde O/W bazlı emülsiyonlarda, toniklerde ve/veya çözücülerde noniyonik emülgatör olarak kullanılır.
EUMULGIN SGSodium Stearoyl Glutamate Eumulgin SG güçlü bir anyonik O/W emulsifiye edicidir.
EUMULGIN VL 75Noniyonik bir emulgatör olarak kozmetik ürünlerde yaygın kullanılır.
EUTANOL GOctyldodecanolZayıf ,polar ,orta molekül ağırlığına sahip bir yağlandırıcıdır.Orta yayılma alanına sahip olması nedeniyle kozmetik ve ilaç endüstrisinde üniversal amaçlı cilt ürünlerinde ,örneğin az yağlı emulsiyonlarda,cilt yağlarında kullanılabilir.Kimyasal yapısı nedeniyle hidroliz olmaz.Bundan dolayı asidik ve bazik ortamlarda rahatlıkla kullanılabilir.
HYDAGEN C.A.T. Triethyl Citrate Terin kötü kokmasına yol açan enzimlerin aktivitesini kısıtlar. Terlemeye engel olmadığı ve vücudun doğal süreçlerine engel olmadığı için ter kokularıyla savaşmak için güvenli bir aktiftir.Sabun ve alkali deodorant sticklerde kullanımı uygun değildir. 1-5 % konsantrasyonları arasında uygulamalarda yer alır.
IPMIsopropyl MyristateYüksek yayılma değeri nedeniyle, ürün, yağlandırıcılığı düşük emülsiyonlar ve cilt losyonları gibi kozmetik ve farmasötik cilt bakım preparatlarında kullanıma uygundur. Isopropylmyristate ‘nin, lipidde çözünen aktif maddeleri çözme kapasitesi iyidir; dermatolojik taşıyıcı (carrier) olarak kullanılabilir.
IPPIsopropyl PalmitateHızlı yayılma değeri nedeniyle, ürün, yağlandırıcılığı düşük emülsiyonlar ve cilt losyonları gibi kozmetik ve farmasötik cilt bakım preparatlarında kullanıma uygundur. ISOPROPYLPALMITATE’ın, lipidde çözünen aktif maddeleri çözme kapasitesi iyidir; dermatolojik taşıyıcı (carrier ing.) olarak kullanılabilir.
LAMEFORM TGIPolyglyceryl-3 DiisostearateKozmetik ve farmasötik emülsiyonlarla birlikte lipofilik sticklerde ve merhemlerde kullanıma uygundur. Ürün, soğuk proseslerde bile W/O emülgatörü olarak kullanılır.
LAMEQUAT LLaurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed CollagenSurfaktan bileşimler için antistatik ve kondisyoner ajandır. Anyonik surfaktanlarla uyumludur. Anyonik surfaktanların dermatolojik özelliklerini geliştirir.
LAMESOFT PO 65Coco Glucoside and Glyceryl OleateLamesoft PO 65 iyi bir geri yağlandırıcı olması sebebiyle deterjanlarda örneğin el yıkama sıvılarında ve kozmetik ürünlerinde örneğin kuru saçlar için şampuanlarda kullanılabilir. Aynı zamanda iyi bir viskozite arttırıcı özelliği olması sebebiyle banyo köpüklerinde ve bebek ürünlerinde kullanılabilir. Formülasyonlarda % 5 oranında kullanıldığında alkilpoliglikozitten gelecek dermatolojik iyileşmeyi sağlar ve bitmiş ürünün yıkama aktif maddesini % 1.7 oranında arttırır. Bundan dolayı formülasyonda kullanılan ana tensid veya yardımcı tensid miktarı düşürülebilir.
LAMESOFT CAREPEG-4 Distearyl Ether (and) Sodium Laureth sulfate (and) Distearyl Ether (and) Dicaprylyl EtherSaç bakım ürünlerinde tarama kolaylığı,parlaklık,koruma ve kırılmayı engelleme amaçlı kullanılan sedeflendirici bakım ajanı
LAMESOFT ODCoco-Caprylate (and) Lauryl Glucoside (and) Glycerin (and) Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate (and) Polyglyceryl-3 DiisostearateDoğal kaynaklı ve microemulsiyon yapısı ile vücut şampuanlarında yüksek nemlendirici olarak kullanılır.
LAMESOFT TM BENZOpaklaştırıcıSaç ve cilt için yumuşatma etkisine sahip yüksek performanslı bir wax dispersiyonudur. Şampuanlar, shower jeller, sıvı sabunlar ve yüz yıkama formülasyonları gibi ekstra bakım gerektiren ürünlerde yumuşatıcı katkı maddesi olarak tavsiye edilir. Ek olarak LAMESOFT TM Benz, yüzey aktif içeren ürünleri opaklaştırır ve kremsi bir görünüş kazandırır. Ürün kolay bir şekilde soğuk proseslerde kullanılır.
LANETTE 14Myristyl alcohol, n-Tetra decanol Kıvam sağlayıcı özelliği nedeniyle, ürün genellikle, kozmetik ve farmasötik O/W emülsiyonlarında viskozite ayarlamada kullanılır.
LANETTE 16Cetyl alcohol, n-Hexadecanol Ürün, kıvamlaştırıcı bir mamul olup, kozmetik ve ilaç endüstrisi O/W tipi emülsiyonlarında viskozite ayarlayıcı olarak kullanılır.
LANETTE 18Stearyl alcohol, n-Octadecanol Kıvam sağlayıcı özellikleri nedeniyle, ürün genellikle, kozmetik ve farmasötik O/W emülsiyonları için viskozite ayarlamasında kullanılır.
LANETTE 22
LANETTE SXCetearyl Alcohol (and) Sodium Lauryl Sulfate (and) Sodium Cetearyl Sulfate LANETTE SX, anyonik yapıdadır. viskozite arttırıcı özelliği ile birlikte kendiliğinden emülsiye olan, ilaç ve kozmetik endüstrisinde krem veya losyon imalatında kullanılır.
LANETTE DCetyl stearyl alcoholLANETTE D , kıvam sağlayıcı özelliği sayesinde kozmetik O/W tipi emülsiyonlarında viskozite ayarlayıcı olarak kullanılır.
LANETTE ESodium Cetearyl Sulfate O/W tipi emülsiyonlarında emülgatör amaçlı kullanılır.
LANETTE NCetearyl Alcohol (and) Sodium Cetearyl SulfateAnyonik krem bazı olarak O/W krem ve losyonlarında kullanılır.
LANETTE O Cetyl stearyl alcoholÜrün, ilaç ve kozmetik endüstrisinin O/W tipi emülsiyonlarında viskozite ayarlayıcı olarak kullanılır.
LUVIGEL EMCaprylic/Capric Triglycerid (and) Sodium Acrylates CopolymerKozmetik formüllerinde kıvam artırıcı olarak kullanılmaktadır.
LUVIFLEX SOFTAcrylates CopolymerSaç şekillendirici köpükler için köpük oluşturucu ajan
LUVIGEL FITAcrylates/C10-30 Alkyl Methacrylate CopolymerSaçta iyi tutuşa sahip berrak şekillendirici jeller için yüksek performanslı bir kıvam artırıcıdır.
LUVIGEL STAR ATPolyurethane-39Ph’a duyarsız noniyonik elektrolit töleranslı, poliüretan bazlı bir birleştirici bir rheoloji polimeridir. Saç ,cilt ve güneş ürünlerinde kullanılır.
LUVIMER 100 PAcrylates CopolymerGüçlü ve uzun süreli etkili akrilik terpolimer ürünü
LUVIMER 30 Acrylates CopolymerGüçlü ve uzun süreli etkili akrilik terpolimer ürünü
LUVIQUAT EXCELLENCEPolyquaternium-16Saç kozmetiği için quarternize edilmiş copolymerdir.
Luviquat FC 370 Polyquaternium-16Saç kozmetiği için quarternize edilmiş copolymerdir.
Luviquat FC 550 Polyquaternium-16Saç kozmetiği için quarternize edilmiş copolymerdir.
Luviquat HM 552 Polyquaternium-16Saç kozmetiği için quarternize edilmiş copolymerdir.
Luviquat Hold AT Polyquaternium-46Saç kozmetiği için quarternize edilmiş copolymerdir.
Luviquat PQ 11 AT 1 Polyquaternium-11Saç kozmetiği için quarternize edilmiş copolymerdir.
Luviquat Supreme AT 1 Polyquaternium-68Saç kozmetiği için quarternize edilmiş copolymerdir.
Luviquat UltraCare AT 1 Polyquaternium-44Saç kozmetiği için quarternize edilmiş copolymerdir.
Luviset CAN VA/Crotonates/Vinyl Neodecanoate CopolymerSaç şekillendiriciler için anyonik film oluşturucu polimer
Luviset Clear E VP/Methacrylamide/Vinyl Imidazole CopolymerSaç kozmetiği için film oluşturucu ajan
Luviset One Acrylates/Methacrylamide CopolymerSaç şekillendirici jel, krem ve waxlar için polimer
Luviskol K30 PowderPVPKozmetik uygulamaları için pvp
Luviskol K30 Solu.. PVPKozmetik uygulamaları için pvp
Luviskol K85 CQ soln. PVPKozmetik uygulamaları için pvp
Luviskol K90 Powder PVPKozmetik uygulamaları için pvp
Luviskol K90 soln.20 PVPKozmetik uygulamaları için pvp
Luviskol Plus PolyvinylcaprolactamSaç şekillendiricilerde noniyonik film oluşturucu ajan
Luviskol VA37E VP/VA Copolymer (and) Alcohol denatÖzellikle aerosol spreylerde saç sabitleyici olarak kullanılan polimerik film oluşturucu ajan
Luviskol VA37I VP/VA Copolymer (and) IsopropanolÖzellikle aerosol spreylerde saç sabitleyici olarak kullanılan polimerik film oluşturucu ajan
Luviskol VA64 Powder VP/VA CopolymerÖzellikle pompalı spreylerde saç sabitleyicisi olarak kullanılan polimerik film oluşturucu madde, sıvı ürünler, muslar ve jeller
Luviskol VA64W solu.VP/VA CopolymerÖzellikle pompalı spreylerde saç sabitleyicisi olarak kullanılan polimerik film oluşturucu madde, sıvı ürünler, muslar ve jeller
Luviskol VA73E VP/VA Copolymer (and) Alcohol denat.Özellikle pompalı spreylerde saç sabitleyicisi olarak kullanılan polimerik film oluşturucu madde, sıvı ürünler, muslar ve jeller
Luvitol EHO Cetearyl EthylhexanoateKozmetik ürünlerde yağ bileşeni
Luvitol Lite Hydrogenated PolyisobuteneKozmetik ürünlerde hafif yağ bileşeni
MONOMULS 90 018Glyceryl OleateÜrün, kozmetik W / O emülsiyonlarının üretimi için noniyonik emülgatör ve koemülsiyonlaştırıcı olarak kullanılır
MYRITOL 312Caprylic/Capric TriglycerideOrta yayılma hızı sebebiyle kozmetik ve ilaç endüstrisinde O/W veya W/O tipi emülsiyonlarda ve vücut yağlarında yağlandırıcı olarak kullanılır.
MYRITOL 318Caprylic/capric acid triglyceride Orta yayılma hızı sebebiyle kozmetik ve ilaç endüstrisinde O/W veya W/O tipi emülsiyonlarda ve vücut yağlarında yağlandırıcı olarak kullanılır.
MYRITOL 331CocoglyceridesMYRITOL 331’in iyi emülsiyonlayabilme ve orta yayılma değerleri, onun modern cilt bakım konseptlerinde yaygın olarak kullanılmasını sağlar. Yüksek polaritesi ve kristal UV filtrelerini sıra dışı çözündürme kapasitesi nedeniyle, MYRITOL 331, güneş bakım emülsiyonlarında tercihen kullanılmaktadır.
PLANTACARE 810Caprylyl/Capryl Glucoside Mükemmel çözünürlülüğü, kararlılığı, yüzey ve arayüzey aktiviteleri ile noniyonik bir sürfaktandır.
PLANTACARE 818 UPCoco GlucosidePLANTACARE 818 UP, mükemmel dermatolojik özellikleri ile köpük hacmini dengeli bir şekilde birleştiren noniyonik bir yüzey aktif maddedir. Bu nedenle, kozmetik yüzey aktif temizleme preparatlarında ana yüzey aktif madde ya da yardımcı yüzey aktif madde olarak kullanıma uygundur.
PLANTACARE 1200Lauryl Glucoside PLANTACARE 1200 UP, iyi dermatolojik uyuma sahip ve viskoziteyi arttırıcı etkileri olan noniyonik bir yüzey aktif maddedir. Bu nedenle, kozmetik preparatlarında katkı maddesi ya da yardımcı yüzey aktif madde olarak kullanıma uygundur.
PLANTACARE 2000 UPDecyl Glucoside PLANTACARE 2000 UP, iyi dermatolojik uyuma sahip ve viskoziteyi arttırıcı etkileri olan noniyonik bir yüzey aktif maddedir. Bu nedenle, kozmetik yüzey aktif temizleme preparatlarında katkı maddesi ya da yardımcı yüzey aktif madde olarak kullanıma uygundur.
PLANTAPON 611Sodium Laureth Sulfate (and) Cocamidopropyl Betaine (and) Coco-GlucosidePLANTAPON 611 C, konsantre bir yüzey aktif baz olarak, cilt ve saç için kozmetik temizleme preparatlarındaki kullanıma uygundur. Kolayca seyreltilebilen ürüne, amaca uygun değişik aktif maddelerin ilavesi ile istenen formülasyona ulaşılır.
PLANTAPON AFMIPA-Laureth Sulfate (and) Laureth-3 (and) Laureth-7 CitrateYüksek fraksiyonlardaki kozmetik yağların ve / veya yağ bileşiklerinin iyi çözülme kapasitesi nedeniyle, ürün banyo ve duş yağlarının yanı sıra su içermeyen vücut temizleme müstahzarlarının hazırlanması için uygundur.Lipid tabakası arttırıcı özelliklere sahiptir.
PLANTAPON LC 7 Laureth-7 CitratePlantapon LC 7 mükemmel dermatolojik ve aktif bakım profilli anyonik sitrik asit türevidir. vücut jelleir, şampuanlar, yüz temizleme ve bebek temizlik ürünleri gibi temizlik ürünlerine eklenmekte ve saç ve cilt bakım ürünlerine nemlendirme ve bakım özelliği katmaktadır. 100% lük bir aktiftir su içermez dolayısıyla banyo ve duş yağları gibi susuz formüllerde kullanılabilir.
PLANTAPON ACG- HCSodium Cocoyl GlutamateDengeli surfaktan özelliklerinden dolayı Plantapon ACG HC tercihen bir yardımcı yüzey aktiftir.
PLANTAPON ACG-LCSodium Cocoyl GlutamateDengeli yüzey aktif özelliği nedeniyle Plantapon ACG LC, tercihen yumuşak yüzeyaktif maddedir.
PLANTAPON LGCSodium Lauryl Glucosideoxyacetate (and) Lauryl GlucosidePLANTAPON LGC SORB, iyi köpük yapıcı özelliğe ve üstün dermatolojik uyuma sahip, anyonik bir APG Carboxylate’dır. Noniyonik yapılı Lauryl Glucoside’in yumuşaklığını korurken, köpük kapasitesini ve duyumsal profilini geliştirir. Şampuan formüllerine eklendiğinde saç yumuşaklığı sağlar ve kolay tarama özelliğini artırır. PLANTAPON LGC SORB, hassas ciltlere uyumlu şampuan, duş jeli, yüz temizleyici ve banyo köpüğü formülasyonlarında yüzey aktif madde olarak önerilir.
PLANTAPON PSCCoco-Glucoside (and) Disodium Lauryl Sulfosuccinate (and) GlycerinKozmetik kullanım için hafif bir yüzey aktif madde karışımıdır. EO içermez ve Alkyl Sülfat içermez, bu nedenle alternatif şampuanlar, duşlar ve banyoların formülasyonu için uygundur.
PLANTAPON SUSDisodium Lauryl SulfosuccinateÖnemli ölçüde emülsifiye edici, ıslatıcı özelliklere ve iyi bir köpüğe sahip oldukça etkili bir yüzey aktiftir.
PLANTAPON SFSodium Cocoamphoacetate (and) Glycerin (and) Lauryl Glucoside (and) Sodium Cocoyl Glutamate
(and) Sodium Lauryl Glucose Carboxylate
Plantapon SF kozmetik kullanım iççin surfaktan karışımıdır. EO-free ve Alkyl Sulfate free özellikleri nedeniyle alternatif şampuan, duş ve banyo ürünleri için uygundur.
PLANTAPON WW 1000MIPA-Laureth Sulfate (and) Laureth-4 (and) Cocamide DEAYüksek fraksiyonlardaki kozmetik yağların ve / veya yağ bileşiklerinin iyi çözülme kapasitesi nedeniyle, ürün yağlı köpük ve lipid katman arttırıcı özelliklere sahip temizleme müstahzarlarının hazırlanmasında kullanım için uygundur.
PLANTASİL 4 VPEG-40 Hydrogenated Castor Oil (and) PEG-7 Glyceryl Cocoate (and) PEG/PPG-120/10 Trimethylolpropane Trioleate (and) GlycerinÇeşitli surfactanlarla uyumlu tarama kolaylığı sağlayan polimerdir.
PLANTASIL MICRODicaprylyl Ether (and) Decyl Glucoside (and) Glyceryl OleateSaç bakım ürünlerinde,EO ve silikon free konseptine uygun,parlaklık ve tarama kolaylığı sağlayıcı özel bakım ajanı
PLANTAQUAT NCCetearyl Alcohol (and) Lecithin (and) Sodium Cetearyl Sulfate (and) Vegetable Oil [PCPC]Ekolojik saç kremi bazıdır.
PLURACARE E 400PEG 8
RHEOCARE C PLUSCarbomerKozmetik jel ve kremlerde kıvam artırıcı yada jelleştirici olarak kullanılır.
RHEOCARE HSP-1180Polyacrylamidomethylpropane Sulfonic AcidKoruyucu içermeyen, soğuk prosese uygun, anyonik polimer
RHEOARE TTAAcrylates CopolymerSu bazlı kozmetik ürünlerde,soğuk prosese uygun,anyonik ve noniyonik yüzey aktiflerle uyumlu,askıda tutma ve stabilize etme özelliği olan,yopun kıvam verici ajan.
Salcare SC 30 Polyquaternium-6Tarama kolaylığı sağlayıcı polimer
Salcare SC 60 Acrylamidopropyltrimonium Chloride/Acrylamide CopolymerTarama kolaylığı sağlayıcı polimer
Salcare SC 80 UP Steareth-10 Allyl Ether / Acrylates CopolymerRheoloji ajanı
Salcare SC 91 Sodium Acrylates Copolymer (and) Mineral Oil (and) PPG-1 Trideceth-6Rheoloji ajanı
Salcare SC 92 Polyquaternium-32 (and) Paraffinum Liquidum (and) PPG-1 Trideceth-6Rheoloji ajanı
Salcare SC 95Polyquaternium-37 (and) Mineral Oil (and) PPG-1 Trideceth-6Rheoloji ajanı
Salcare SC 96 Polyquaternium-37 (and) Propylene Glycol Dicaprylate/ Dicaprate (and) PPG-1 Trideceth-6Rheoloji ajanı
SULFOPON 1216 GSodium C 12-16 Fatty Alcohol SulfateSULFOPON 1216 G “fluidized bed granulation” teknolojisi ile üretilir ve sonuç olarak toz çamaşır deterjanlarına, tuvalet temizleme bloklarına ve katı ya da toz yapıya sahip temizlik formülasyonlarına kolaylıkla katılabilen akıcılığa sahip, katı, granül yapıda FAS elde edilir. SULFOPON 1216 G sadece ev temizlik ürünlerinde değil aynı zamanda endüstriyel amaçlı temizlik formülasyonlarında da kullanıma uygundur.
TEXAPON ALS BENZAmmonium lauryl sulfate Doğal yağ alkolünün sülfonasyonu ile elde edilen TEXAPON ALS-IS amonyak ile nötralize edilmiştir. Cilt iritasyonu sodyum tuzuna göre daha azdır. Kozmetikte, şampuan, duş jeli ve diğer bakım ürünlerinde ana yüzey aktif madde olarak kullanılır.Organik sertifikalıdır.
TEXAPON ALS ISAmmonium lauryl sulfate Doğal yağ alkolünün sülfonasyonu ile elde edilen TEXAPON ALS-IS amonyak ile nötralize edilmiştir. Cilt iritasyonu sodyum tuzuna göre daha azdır. Kozmetikte, şampuan, duş jeli ve diğer bakım ürünlerinde ana yüzey aktif madde olarak kullanılır.
TEXAPON K 12 GSodium Lauryl SulfateBu ürün yapısındaki yüksek aktif madde ve düşük miktardaki inorganik tuz içeriğiyle ve unsülfate yağ alkolü ile diş macunlarında,emülsiyonlarda ve krem şampuanlarda kullanım alanı bulmaktadır.
TEXAPON K 12 P Sodium Lauryl SulfateBu ürün yapısındaki yüksek aktif madde ve düşük miktardaki inorganik tuz içeriğiyle ve unsülfate yağ alkolü ile diş macunlarında,emülsiyonlarda ve krem şampuanlarda kullanım alanı bulmaktadır.
TEXAPON N 28-200Sodyum lauril eter sülfat+2 EO (%28)Doğal yağ alkolünün etoksilayonu ve bunu takiben sülfonasyonu ile elde edilen TEXAPON N 28 deterjan veya şampuanlarda cilt ile uyumlu bir yüzey aktif maddedir ve tuz ilavesi ile viskoziteyi arttırır. Çok iyi köpük özelliğine sahip olmasından dolayı temizlik ürünlerinde kalite ve yıkama performansını arttırıcı, kozmetikte şampuan ve diğer bakım ürünlerinde de ana hammadde olarak kullanılır.
TEXAPON N SB 3 ISDisodium Laureth SulfosuccinateTEXAPON SB 3 IS, sahip olduğu dengelenmiş yüzey aktif özelliği ve dermatolojik uyumu sayesinde kişisel hijyen ve bebek bakım ürünleri gibi kişisel bakım ürünlerinde uygulama alanı bulur.
TEXAPON ASV 50Mixture of special fatty alcohol ether sulfates Doğal yağ alkolünün sülfatlanması ile elde edilen TEXAPON ASV, alkil eter sülfat karışımıdır. Cilt tahrişi çok azdır bu sebeple özellikle kozmetikte, bebe şampuanı gibi hassas ürünlerin imalatında ana yüzey aktif madde olarak kullanılır.
TEXAPON K 14 S Spez 70%Sodium Myreth SulfateÜrün yerli orijinli yağ alkollerinin etoksilasyonu ve sulfonasyonu ile üretilmektedir. Dengelenmiş surfaktan özellikleri ve iyi dermatolojik uyumu ılımlı temizleme ürünleri için en uygun seçenek olmasını sağlamaktadır Ör. bebek ve çocuk şampuanları, banyo köpüğü ve kişisel hijyen ürünleri.
TEXAPON K 30Sodyum lauril sülfat (%30)Doğal yağ alkollerinin sülfonasyonu sonucu elde edilir.Deterjan ve köpük özelliklerinden dolayı yüzey aktif olarak temizleyicilerde, bulaşık deterjanlarında ve çamaşır deterjanlarında kullanılabilir. Ürün koruyucu içermemektedir fakat TEXAPON LS 35’in kullanıldığı bitmiş ürünlere mutlaka koruyucu eklenmelidir.
TEXAPON N 70Sodyum lauril eter sülfat+2 EO (%70)Üstün köpük karakteristiğinden ve tuzla kolayca kıvamlaştırılalabileceğinden dolayı şampuan, duş jeli, banyo köpüğü gibi kozmetik temizleyici preparatlarda da yüzey aktif olarak kullanılabilir.
TEXAPON NSO ISSodium Laureth SulfateŞampuanlar, duş jelleri ve köpük banyoları gibi kozmetik temizlik müstahzarları için temel bir yüzey aktif
TEXAPON T 42TEA-Lauryl SulfateTexapon T 42 iyi köpürme özellikleri sayesinde kozmetik için temel sürfaktan olarak uygundur,temizleme müstahzarlarının yanı sıra cam temizleyiciler gibi temizlik maddelerinde kullanılabilir.
TEXAPON V 95 GSodyum lauril sülfat (%95-99) -GranülDoğal, doygunlaştırılmış, primer yağ alkol bazında bir alkil sülfat olup, köpürme özelliği ve temizleme performansı oldukça iyidir.Uygulama alanları arasında diş macunları, emülsiyon ve krem şampuanlar tercih edilenlerdir.
Tinogard Q Tris (Tetramethylhydroxypiperidinol) Citrate (and) Water (and) EthanolBoya stabilizatörü
Tinogard TL Benzotriazolyl Dodecyl p-CresolBoya stabilizatörü
Tinogard TT Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl HydroxyhydrocinnamateAntioksidan
Tinogard TT DD Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl HydroxyhydrocinnamateAntioksidan
Tinosorb M Methylene Bis-benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (nano),2,2′-methylenebis(6-(2H-benzotriazol-2-yl)-4-(1,1,3,3-tetramethylbutyl)phenol) ,D-Glucopyranose, oligomers, decyl octyl glycosides,D-Glucopyranose, oligomeric, C10-16-alkyl glycosidesGeniş spektrumlu UV filtre
Tinosorb S Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl TriazineGeniş spektrumlu UV filtre
Tinosorb S Aqua Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine (and) Polymethyl MethacrylateGeniş spektrumlu UV filtre
Tinovis ADE Sodium Acrylates Copolymer (and) Hydrogenated Polydecene (and) PPG-1 Trideceth-6Rheoloji polimeri
Tinovis CD Dimethylacrylamide/Ethyltrimonium Chloride Methacrylate Copolymer (and) Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate (and) PPG- Trideceth-6 (and) C10-C11 IsoparaffinRheoloji ajanı
Ultrahold Strong Acrylates/t-Butylacrylamide CopolymerAlkol ve su bazlı saç şekillendiriciler için akrilik kopolimer
Uvinul A Plus B Ethylhexyl Methoxycinnamate (and) Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl BenzoateGeniş spektrumlu UV filtre
Uvinul A Plus Granular Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl BenzoateUVA I ve UVA II ışınlarına karşı koruma filtresi
Uvinul Easy MIXKarışım bir UV filtredir.
Uvinul MC 80Ethylhexyl MethoxycinnamateUVB ışınlarına karşı korumalı filtredir.
Uvinul MS 40 Benzophenone-4Geniş spektrumlu UV filtre
Uvinul N 539 T OctocryleneUVB ışınlarına karşı korumalı filtredir.
Uvinul T 150 tris(2-ethylhexyl)-4,4′,4”-(1,3,5-triazine-2,4,6-triyltriimino)tribenzoateUVB ışınlarına karşı korumalı filtredir.
VITAMIN E ACETATE CARETocopheryl AcetateSaç ve cilt kozmetiğinde kullanılan bir antioksidandır. Hücreleri serbest radikallere karşı korur ve vücut yağlarının peroksidasyonunu önler.
Z-COTE HP1 Zinc Oxide (and) TriethoxycaprylylsilaneYağda çözünen çinko oksit (nano ), geniş spektrumlu UV koruma sağlar.
Z-COTE Zinc OxideSuda çözünen çinko oksit ( nano),geniş spektrumlu UV koruma sağlar.